EPA-EFE/FOOTOGRAFIIA

Fudbaleri Burkine Faso plasirali su se po prvi put u svojoj istoriji u polufinale kontinentalnog šampionata, savladali su Tunis 1:0, i to golom 19-godišnjeg Dange Outare u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Napadač Lorijena je pokazao sav svoj raskošan talenat u akciji koja je prethodila pogotku, bila je to njegova solo bravura, vihorni prodor sa desnog krila, lažnjak i finiš u maniru najboljih golgetera.

Bio je to, ispostaviće se, i prelomni momenat utakmice.

Outara, ipak, neće moći da pomogne saigračima u polufinalu jer je napravio glupost u nastavku meča, zaradio je direktan crveni karton zbog udaranja laktom protivnika i tako sebe lišio mogućnosti da juriša na finale.

U drugom polufinalu, odigranom ranije danas, domaćin šampionata Kamerun savladao je Gambiju 2:0 pogocima napadača Liona Tokoa Ekambija.

U nedelju igraju Egipat – Maroko i Senegal – Ekvatorijalna Gvineja.