Totenhem zaustavio “tobdžije”

0

Rouz je u 10. minutu doveo "pevce" u vođstvo, a na samom početku drugog poluvremena bilo je 2:0, a strelac je bio mladi bek Geret Bejl. Arsenal je samo uspeo da ublaži poraz golom Niklasa Bendtnera u 85. minutu.

Ovom pobedom Totenhem je zadržao šanse da se plasira u Ligu šampiona naredne sezone, pošto zaostaje samo jedan bod u odnosu na Mančester siti. Sa druge strane, Arsenal je propustio priliku da se pobedom probije na drugo mesto i tako ostane u trci za šampionskom titulom.

Ovakav epilog najviše odgovara vodećem Čelsiju koji četiri kola pre kraja šampionata ima četiri boda prednosti u odnosu na Mančester Junajted i šest bodova u odnosu na Arsenal.

Kiks je napravila Aston Vila koja je remizirala sa Evertonom 2:2, i tako ispustila šansu da pretekne Liverpul na šestom mestu.

Gosti sa "Gudisona" su dva puta vodili golovima Tima Kejhila, ali je Agbonlahor, a zatim i Džagijelka autogolom u poslednjim trenucima meča na "Vila Parku", doneo bod ekipi iz Birmingema.

Vigan i odavno otpisani Portsmut odigrali su meč bez golova. Ekipa sa JJB stadiona ima pet bodova prednosti u odnosu na ekipe koje su u zoni ispadanja.