Prvi reket sveta Novak Đoković je sa 6:3; 6:2; 6:2 savladao Amerikanca Denisa Kudlu za plasman u treće kolo.

Kudla je podelio sudbinu Filipa Kolšrajbera iz prošlog kola da ostane bez dobijenog seta.

Iako je meč bio jednostran, obilovao je lepim potezima i publika je uživala u pravoj sportskoj atmoferi.

Na žalost, Janko Tipsarević nije bio te sreće.

Sledeći će sa druge strane mreže najboljem teniseru sveta izaći Poljak Hubert Hukač.

6:2 – Kraj meča! Posle tri meč lopte.

5:2 – Sedmi brejk Đokovića, servira za pobedu.

3:2 – Dva duga gema završena sa po dva đusa, prvi dobio Kudla, drugi Đoković.

2:1 – Posle tri gema i deset vezanih poena srpskog tenisera, Kudla smanjuje. Tipsarević se bori, 3:2 je za Andersona.

III set

6:2 – Meč traje tek 58 minuta, a Novak je već na set od plasmana u narednu rundu.

5:2 – Sedmi brejk Novaka Đokovića.

4:1 – Dominantna četiri uzastopna gema Đokovića. Ne dozvoljava ikakvo opuštanje. Tipsarević izgubio treći set sa 6:1.

0:1 – Đoković umalo da otvori brejkom. Tipsarević gubi 5:1 i javili su se stari problemi sa povredom.

II set

6:3 – Vrag je odneo šalu, Đoković kompletira prvi set gemom bez dozvoljenog poena. Anderson vodi protiv Tipsarevića u trećem gemu 2:1.

5:3 – Kudla je i imao sreće sa “sokolovim okom”. Đoković servira drugi put za set.

5:2 – Činilo se da će Đoković sa nulom završiti set, ali se Kudla oslobodio i nanizao dva gema.

3:0 – Osam minuta lagane igre prvog reketa sveta. Zanimljivije je u duelu Tipsarevića i Andersona, gde srpski teniser uspeva da izjednači na 1-1 posle taj-brejka.

I set

Počinje meč!

Četvorostruki šampion Vimbldona ide korak po korak do petog trofeja. U prvom kolu je sa 3:0 bio siguran protiv Filipa Kolšrajbera, danas je sa druge strane mreže Denis Kudla.

Američki protivnik je 111. igrač sveta, a do drugog kola je došao trijumfom nad Tunišaninom Malekom Jazirijem od 3:0.

Paralelno ćemo Vas obaveštavati o stanju na duelu Janko Tipsarević – Kevin Anderson.