Košarkaši Crvene zvezde ponovo su poveli u seriji plej-ofa Superlige Srbije u trećem meču protiv Partizana.

Klub sa Malog Kalemegdana uspeo je da u trećem duelu bez većih problema trijumfuje, iako su crno-beli sustizali rezultat, čak i poveli na kratko ali nije bilo dovoljno da bi ostvarili drugu pobedu.

Zvezda inače brani titulu i želi da dođe do petog uzastopnog naslova prvaka Srbije. Crveno beli su do sada 19 puta bili državni prvaci dok su njihovi večiti rivali 21 put osvajali titulu prvaka države. Partizan je poslednji put bio šampion 2014. godine.

Naredni meč igraće se u ponedeljak, od 18 časova. Domaćin će biti Partizan.

Kraj utakmice: 96:90 (22:18, 26:27, 20:19, 28:26)

39. minut – Janković pogađa za +2 – 85:83. Janković promašuje oba penala,a onda na drugoj strani pravi peti faul. Nakon toga Faje promašuje takođe oba penala, a brzo pogađa Renfro na drugoj strani – 88:85.

37. minut – Pogađa i Renfro uz faul – 82:79

36. minut – Mini serija Partizana i smanjenje vođstva na +3 – 79:76, ali Davidovac trojkom ponovo uvećava – 82:76

35. minut – Posle dva faula u napadu na obe strane, Beron pogađa trojku preko Jankovića za +10 – 79:69

34. minut – Zvezdinu seriju prekida trojka Pejdža – 76:69

33. minut – Gagić dobija nesportsku, što mu je i peti faul – 74:66

31. minut – Posle penala Odža, na drugoj strani precizan je bio Marinković – 70:65

IV četvrtina

29. minut – Posle pogođenih penala Fajea Zvezda prvi put na +8 – 68:60

26. minut – Marinković polovičan sa linije penala., Renfro krade loptu Čoviću – 63:58

25. minut – Posle greške Zagorca, Čović postiže trojku što je nateralo Trinkijerija da zatraži tajm-aut – 60:54

22. minut – Marinković postiže trojku za izjednačenje – 50:50

21. minut – Beron stiže do 14 poena – 50:45

Treća četvrtina

Poluvreme: 48:45

20. minut – Marinković postiže 17. poen za 44:41

19. minut – Faje postiže treću trojku 44:38

17. minut – Posle novog koša Berona, na drugoj strani pogađa Marinković – 38:34

15. minut – Čović pogađa sa penala – 33:28

13. minut – Druga trojka Fajea – 27:23

11. minut – Posle faula Renfra, Simanić pogađa dva bacanja – 24:20

II četvrtina

10. minut – Ristić je sada odličan pod košem – 22:18

7. minut – Janković postiže oba bacanja za prvo vođstvo crno-belih – 10:11

6. minut – Marinković posle kontre poentira, njegov sedmi poen – 10:9

3. minut – Marinković je prvi strelac za Partizan – 5:2

2. minut – Veličković promašuje za dva, Zvezda odlazi na +4.

1. minut – 2:0 – Krenulo je prodorom i poenima Davidovca.

I četvrtina

Meč je počeo

Serija za titulu prvaka Srbije igra se u tri pobede, ali timovi su posle dve utakmice praktično na nuli, tako da se od ovog trenutka igra “do dva”, kao da je u pitanju polufinale.

Ko večeras bude trijumfovao, u ponedeljak od 18 časova će imati prvu “meč loptu”, kada se bude igralo pred Partizanovim navijačima.

Povreda skočnog zgloba Ognjena Dobrića čini da situacija ipak nije ista kao 10. juna, kada je bilo istinskih 0:0. Odlični bek nije uspeo da se oporavi za tri dana, pa je već oslabljena Zvezda (Reglend, Perperoglu) suočena sa još jednim hendikepom.

Prva utakmica je odigrana na veliki broj poena (98:94 za Zvezdu), u drugoj su ekipe imale mnogo više problema da pokažu sve što znaju (73:72 za Partizan, trojkom Zagorca tri sekunde pre kraja).