Nemački teniser Aleksandar Zverev pobedio je Amerikanca Tejlora Frica sa 3:1 (6:7, 6:4, 6:3, 7:6) i plasirao se u osminu finala Vimbldona.

Zverev će u osmini finala igrati protiv Kanađanina Feliksa Ože-Aljasima, kome je meč pri rezultatu 1:1 predao Nik Kirjos.

Zverev je do naredne runde stigao teže nego što se očekivalo, nakon preokreta i gubitka prvog seta posle taj-brejka.

Početkom drugog seta razmenili su brejkove, da bi Zverevu izjednačenje u setovima doneo brejk napravljen u 10. gemu. Bila je to brejk, ujedno i set lopta.

Treći set je bio miran, sve do osmog gema, u kojem je Zverev prvo propustio jednu, a onda iskoristio drugu šansu za brejk, koja mu je donela i preokret.

Velika borba viđena je u četvrtom setu, koji je morao da bude rešen u taj-brejku.

I u odlučujućem gemu je bilo uzbudljivo egal, 4:4, ali je Nemac vezao tri poena i na kraju stigao do pobede.

Treba reći da je Fric pre samo nekoliko nedelja imao operaciju kolena, te je njegova partija na terenu brojh 2 bila za svaku pohvalu.