Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas Javor sa 5:1 (2:1) u Ivanjici, u 31. kolu Superlige Srbije.

Domaći tim poveo je u 4. minitu preko Luke Lukovića, ali je Aleksandar Katai četiri minuta kasnije doneo izjednačanje, a u 31. minutu i prednost od 2:1.

Do 65. minuta je bilo dosta mirno, a onda je Nemanja Milunović izuzetno skočio posle prekida sa desne strane i zakucao loptu pod prečku gola Javora.

Sedam minuta kasnije se u listu strelaca upisao i El Fardu Ben, tako što je ostao potpuno sam na petercu i nije mu bilo teško da donese 4:1.

Konačan rezultat postavio je rezervista Filipe Falko u 82. minutu ubacivši se iz drugog plana posle asistencije Milana Rodića.

Zvezdu nedostaju još tri pobede u preostalih sedam kola kako bi i matematički osigurala četvrtu uzastopnu titulu.

Javor: Velimirović – Ostojić, Pavišić, Jevtić, Jevremović – Dukure, Maričić (67. Rušević) – Šćepanović (77. Vico), Nikolić (77. Zvekanov), Ilić – Luković (77. Balabanović)

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Pankov, Milunović (80. Gobeljić), Rodić – Petrović – Ben (75. Falko), Ivanić (80. Vukanović), Kanga, Katai (70. Srnić) – Krstović (70. Pavkov).

Rezultati i strelci 31. kola:

Čukarički – TSC 0:0

Mladost – Spartak 1:0 (Bojović 55)

Voždovac – Proleter 1:1 (Hajdin 20 – Tomović 58. penal)

Nedelja:

Javor – Crvena zvezda 1:5 (Luković 4- Katai 8,31, Milunović 65, Ben 72, Falko 82),