U 12. kolu Evrolige “crveno-beli” u Milanu savladali Olimpiju sa 77:67 (20:18, 19:22, 18:10, 22:17).

Posle tri uzastopna poraza Zvezda je postigla tri pobede uzastopce, a drugu i u gostima. U prvom poluvremenu domaćin je imao blagu prednost, a “crveno-beli” su se razigrali u trećoj četvrtini. Potkraj nje su trojkom Fajea dosegli i do deset poena prednosti (57:47).

U odlučujućoj deonici Olimpija je učinila svaki napor da se primakne, ali joj je Zvezda odolela, ostvarivši i petu pobedu u međusobnom odmeravanju snaga u Evroligi.

Dalje ide sa skorom 5-7. U sledećem kolu, u četvrtak, u Beograd dolazi Baskonija.

U timu domaćina nije bilo Vladimira Micova, a Nemanja Nedović je igrao 12 minuta, ali se nije vraćao na teren posle povrede.

Olimpija: Dela Vale 7 (0-1 za tri), Mek 2 (0-2), Moraskini 7 (0-3), Rol 9 (3-5), Rodrigez 14 (2-5), Tarčevski 3, Nedović 6 (2-5), Vajt 6 (0-3), Bruks 7 (0-3), Skola 6 (0-3). Nisu igrali: Biliga, Brns. Trener: Mesina.

Zvezda: Kuzmić 2, D. Braun 12 (2-2), Čović 2, L. Braun 21 (1-3), Davidovac 6 (0-1), Faje 6 (2-4), Beron 17 (4-8), Dobrić 3 (1-3), Gist 2, Dženkins (0-1), Odžo 6. Nije igrao Simanić. Trener: Šakota.

Zvezda je imala glasnu podršku među više od 8.000 gledalaca. Pratio ju je i bivši kapiten fudbalskog tima Dejan Stanković.