Tanjug/AP
Andrej Rubljov

Ruski teniser Andrej Rubljov proslavio je pravoslavni Vaskrs osvajanjem titule u Madridu. On je u finalu ovog mastersa nadigrao Feliksa Ože-Alijasima sa 2:1 – 4:6, 7:5, 7:5.

Iako su mnogi pred duel mislili da je Rubljov više zaslužio titulu jer su Ože-Alijasimu predala čak trojica protivnika do finala, duel nije krenuo dobro po Rusa.

Već u prvom gemu prepustio se servis Kanađininu, potom još jedan za prednost Feliksa od 4:1. Uspeo je Rubljov posle toga da uzme jedan gem na protivnikov servis, ali je na kraju prvi set izgubio sa 6:4.

U drugom setu Rus je odigrao mnogo sigurnije na svoj servis, čekao je pravi momenat i u 12. gemu napravio brejk za 1:1 u setovima.

Imao je Rus inicijativu u trećem setu, propuštao je šanse da napravi brejk, Ože-Alijasim se dobro branio i izvlačio iz teških situacija, pa se došlo do rezultata 5:5 što je garantovalo mnogo uzbuđenja u samoj završnici duela.

Ali, ubrzo je usledio zavšetak na najgori mogući način – Ože-Alijasim na meč lopti pravi duplu grešku.

Na taj način Rubljov je stigao do svoje 16. titule i do druge masters titule u karijeri.