Inter “gazi” redom, Miha uzeo bodove Laciju

0

Posle 23. kola odigrana u italijanskoj Seriji A, aktuelni šampion Inter sve je bliži odbrani titule. "Neroazuri" su sa ubedljivih 3:0 ispratili goste iz Kaljarija, i sada sa osam bodova više od Rome i deset bodova prednosti u odnosu na gradske rivale iz Milana, očekuju naredne utakmice u nacionalnom šampionatu.

"Rosoneri" su nastavili seriju neefikasnih mečeva, pa su tako odigrali utakmicu bez golova u Bolonji, dok su izabranici Žozea Murinja još jednom pokazali odličnu igru začinjenu sa tri pogotka. Opet je novopridošli Goran Pandev bio jedan od najzapaženijih pojedinaca na "Đuzepe Meaci", a Makedonac je nakon postignutog prvog gola u 6. minutu, izvanredno proigrao Dijega Milita kod trećeg pogotka u 47. minutu, pa svakako zaslužuje epitet najboljeg igrača meča. Drugi gol postigao je defanzivac Valter Samjuel, pa Inter sa dosta samopouzdanja očekuje nastavak šampionata, ali i dvomeč sa Čelsijem u okviru Lige šampiona.

Kiks Milana, na najbolji mogući način iskoristili su fudbaleri Rome pošto su kao gosti u derbiju savladali Fiorentinu rezultatom 0:1, čime su preskočili "rosonere" na drugoj poziciji. Jedini gol na meču postigao je Mirko Vučinić u 82. minutu, pa je "vučica" nastavila niz nepobedivosti od kako ih je preuzeo Klaudio Ranijeri od 16 pobeda i tri remija na poslednjih 19 utakmica u svim takmičenjima.

Veliku pobedu ostvarila je ekipa srpskog trenera Siniše Mihajlovića, jer je Katanija odnela sva tri boda sa gostovanja Laciju 0:1. Jedini pogodak na meču odigranom na rimskom "Olimpiku" postigao je Argentinac Maksi Lopez, koji je u zimskom prelaznom roku došao upravo na insistriranje srpskog stručnjaka. Katanija se ovom pobedom pomerila iz zone ispadanja i sada je na 16. poziciji sa 23 osvojena boda.

Uzbudljivo je bilo na stadionu "Friuli", gde je Di Natale svojim het-trikom srušio goste iz Napolija 3:1. Napadač Udinezea je doveo svoju ekipu u vođstvo u 7. minutu, ali je ubrzo izjednačio Mađo. Ono što nije uspevalo domaćinu tokom celog meča, na kraju je rešio Di Natale sa dva gola u nadoknadi vremena, tačnije u 91. i 93. minutu.

Trijumf u gostima Sijeni ostvarila je Sampdorija 1:2, a dve minimalne pobede na svojim terenima zabeležile su Atalanta protiv Barija golom Tribokija, i Đenova protiv Kijeva pogotkom Rosija.

U subotu je Juventus odigrao nerešeno u Livornu 1:1, dok je Palermo na Siciliji pobedio Parmu sa 2:1.