SAD i Portugal remizirali u spektaklu u Manausu!!

0

Kristijano Ronaldo nije bio na nivou protiv Amerikanaca pa je njegov tim "čupao" bod

U srcu Amazonije,u  Manausu, mogli smo da vidimo svu čar fudbala koju su nam demonstrirali SAD i Portugal. Od prvog do poslednjeg zvižduka sudije Nitane mogli smo da uživamo u istinskom spektaklu. Golovi, šanse, preokreti, neverovatan tempo i Hičkokovska završnica. Fudbal u svojoj punoj raskoši!

Utakmica je počela ranim vođstvom Portugalaca. Jedan kiks odbrane sjajno je iskoristio Nani i sa ivice peterca poslao loptu pod prečku i doveo svoj tim u vođstvo. To je naglo promenilo plan igre obe ekipe. Amerikanci su se otvorili a Portuglaci odlučili da čekaju kontranapade.

Velike probleme Portugalcima svojim prodorima zadavao je sjajni Džonson po desnoj strani. Posle njegovih prodora Amerikanci bi se nalazili u zoni šuta i bivali veoma opasni a povremeno je i Dempsi pretio iz kaznenog. Ipak, do poluvremena, najbolju priliku je imao Portugal. U samoj završnici, Nani je šutirao sa distance a Hauardu lopta proklizala kroz prste i završila na stativi da bi u nastavku na nju naleteo Eder. Ipak, Hauard u poslednjem trenutku izbacuje loptu u korner.

U drugom poluvremenu igralo se otvoreno na obe strane. Smenjivali su se napadi a otvorena igra SAD-a se isplatila u 64. minutu kada je na odbitak posle kornera naleteo Džermejn Džons i sjajnim golom doneo izjednačenje. To je dalo krila Amerikancima koji su nastavili sa napadima i posle jedne sjajne akcije i karambola u šesnaestercu preko Dempsija došli do prednosti.

Kada se činilo da je utakmica rešena i da je SAD u osmini finala a Portugal na putu kući, usledio je pogodak u poslednjim sekundama. Sjajan centaršut Ronalda glavom je su gol smestio Varela i doneo tračak nade Portugalcima pred poslednje kolo.

Kraj: Završen je spektakl u Manausu
90+5. minut: GOOOL! Sjajan centaršut Ronalad i Varela glavom u poslednjim sekundama donosi izjednačenje
90+4. minut: Pokušaj Ronalda glavom ali pored gola
90+1. minut: Ira se 5 minuta nadoknade
90. minut: Dobar pokušaj Edera posle centaršuta Migela ali pogaša spoljni deo mreže
88. minut: Pritisak Portugala ali nema šanse
86. minut: Posle velike gužve u prilici se našao Ronaldo ali je sviran ofsajd
82. minut: GOOOOL! Klint Dempsi je postigao gol nakon nekoliko sjajnih dodavanja i odbitaka i doveo Amerikance u vošstvo
80. minut: Dobra prilika za Nanija. Ušao je sa desne strane i šutirao levom sa oko 20 metara ali za malo pored gola.
76. minut: Žestoki startovi na obe strane. SAD se povukao i čeka kontranapad.
72. minut: Prva izmnena u SAD-u. Izlazi Bedoja a ulzi Jedlin. Pre toga je i Bento izvršio treču izmenu kada je umesto Meireleša ušao Varela
66. minut: Odmah šansa za Portugal. Na odbijenu loptu posle centaršuta naleteo je Meireleš ali sjajno brani Hauard
64. minut: GOOOOl Spektakularan pogodak Džermejna Džonsa koji je sjajno šputirao nakon odbitka posle kornera
63. minut: Odlična prilika za Ronalda posle kontranapada ali katastrofalna završnica Kristijana u izglednoj poziciji
55. minut: Spektakularna šansa za SAD. Sjajno je probio Džonson odigrao povratnu na peterac gde je sačekao Bredli i uputio ka golu a loptu sa gol linije izbacio Košta
48. minut: Prva velika šansa u drugom. Lopta je nako akcije sa desne strane došla do Edera a ovaj polumakazicama sa penaltika za malo preko gola
47. minut: Prvi pokušaj Ronalda. Šutirao je sa oko 20 metara ali je njgov šut lako izblokiran
46. minut: Nastavljen je duel .U Portugalu je izvršena i druga izmena. Umesto Almeide na terenu je Vilijam Karvaljo
Poluvreme: Sjajna utakmica u Manausu sa mnogo šansi na obe strane
44. minut: Sjajna šansa za Portugalce. Udrac Nanija i traljava intervencija Hauarda i lopta pogađa stativu. Na odbitak natrčava Eder ali se Hauard iskupiuoo i prosledio loptu u korner
42. minut: Odlična kontra Portugalac. Ronaldo je sjajnouposlio Nanija a ovaj sa ivice šesnaesterca odlično šutirao ali je Hauard odlično intervenisao
38. minut: Pauza da se igrači osveže. Teški uslovi za igru u Manausus
34. minut: I Džons se oprobao sa distance ali Beto dobro postavljen
32. minut: Novi opasan pokušaj SAD-a. Džonson je dobio loptu na desnoj strani, ušao ka sredini i sa oko 20 metara sjajno šutirao u bliži ufgao ali ponovo z adlaku pored stative
28. minut: Novi pokušaj Brelija sa distance ali ponovo za malo neprecizan
27. minut: Sjajna šansa za SAD ali je u poslednjem trnutku izblokiran Dempsi
24. minut: Novi napad Amerikanaca koji završava Breli projektilom sa oko 20 metara ali za malo pored gola
21. minut: Opasnost za Portugal. Dubinska lopta za Dempsija koji je brži od odbrane ali Bento pravovremeno interveniše
17. minut: Nova šansa za SAd ali udarac Dempsija iskosa sa desne strane zaustavlja Bento
16. minut: Prva izmena za Portugal. Povrešenog Postigu menja Eder
13. minut: Nova opasnost za Portugal. Dobro je Dempsi izveo slobodan udarac ali za malo preko gola
10. minut: Prva prilika za SAD ali je udarac Bekermana izblokiran

5. minut: GOOOL

Nakon jednog bezopasnog ventaršuta, loša intervencija odbrane i Nani koristi priliku i udarcem pod prečku dovodoi Portugal u prednost

4. minut: Nema uzbuđenja, sva deđavanja su na sredini terena
1. minut: Krenuo je duel

Sastavi:

SAD:  Hauard, Džonson, Kameron, Besler, Bizli, Bekerman, Džons, Bedoja (Jedlin), Bredli, Zusin(Gonzales), Dempsi (Vondolovski)

Portugal:  Beto, Pereira, Alveš, Košta, Almeida (Karvaljo), Mutinjo, Veloso, Meireleš (Vaarela), Nani, Postiga (Eder), Ronaldo