S oba gola glavom pobedi najzad PSŽ u gostima (VIDEO)

0
twitter.com/PSG_inside
Nejmarova radost sa saigračima posle gola

Posle tri uzastopna poraza u prvenstvu na igralištima svojih domaćina, novi-stari francuski prvak savladao Anži (2:1).

Pari Sen Žermen je poveo preko brazilskog asa Nejmara u 20. minutu. To je njegov 15. ligaški pogodak ove sezone.

Prednost je 11. golom u prvenstvu udvostručio argentinski krilni napadač Anhel di Marija u 58.

Domaćin je utešni pogodak postigao u 88. minutu. Prvo je dosuđen penal, a half “svetaca” Brazilac Markinjos je isključen zbog prekršaja za najstrožu kaznu. Anžijevo krilo Flavjen Tet nije iskoristio jedanaesterac, pošto je italijanski golman Đanluiđi Bufon sjajno odbranio, ali je zatresao mrežu iz popravnog udarca jer se lopta odbila do njega.

Pari Sen Žermen je u prethodne tri utakmice u gostima redom izgubio od Lila (5:1), Nanta (3:2) i Monpeljea (3:2), a van Parka prinčeva nije bio uspešan ni u finalu nacionalnog kupa na stadionu “Francuska” u pariskom predgrađu Sen Deniju. Ren je posle 2:2 uzeo trofej na penale.