Ako to nekoga još zanima: Srbija pobedila Grke na Kritu

0

Dobio šansu: Miloš Jojić odigrao je solidnu utakmicu u Hanji protiv Grčke

Reprezentativci obe selekcje samo su otaljavali posao i, čini se, jedva čekali da se utakmica završi. Opet je Srbija delovala bezopasno, nepovezano, sporo, bez ideje, a posao četi Radovana Ćurčića olakšali su očajni Grci, koji su, takođe, katstrofalno počeli kvalifikacije.

U prvom poluvremenu jedino vredno pomena bio je šut Zoran Tošića iz slobodnog udarca, koji je Glikas dobro odbranio. Prvi gol delo je Radosava Petrovića u 60. minutu, kada je odlično skočio i glavom zatresao mrežu posle centaršuta Zorana Tošića. Najlepši momenat utakmice dogodio se u drugom minutu sudijske nadokande kada je "bomba" Nemanje Gudelja završila u mreži Grka.

Sledi reprezentatvna pauza koja će dobro doći da se razbistri situacija u FSS oko novog selektora. Ko god sedne na klupu Srbije neće mu biti lako da razmrda razmažene srpske zvezdice.

90+3. minut – Utakmica je završena.

90+2. minut – Bomba Nemanje Gudelja za 2:0.

86. minut – Petros je imao šansu za Grčku, ali je pogodio spoljni deo mreže.
80. minut – Gekas je bio u opasnoj situaciji, ali odbrana Srbije je raščistila situaciju.
70. minut – Dobar udarac Filipa Đuričića, ali je Glikas dobro intervenisao.
68. minut – Srbija kontroliše utakmicu posle vođstva.

60. minut – GOOOL – Vodi Srbija 1:0. Strelac Radosav Petrović. Odlično je centrira Zoran Tošić, a fudbaler Genčlerbirligija glavom zatresao mrežu Helena.

56. minut – Duško Tošić je dobro prošao po levoj strani, ali je loše centrirao. Žuti karton dobio je Nemanja Matić posle starta nad Koneom. I Grk je dobio žuti karton zbog prigovora.
50. minut – Grci opasniji na startu drugog poluvremena.
46. minut – Počelo je drugo poluvreme. Nema promena u sastavu reprezentacija.
45. minut – Sudija nije produžio poluvreme ni za sekund. Posle prvog poluvremena 0:0, ili je možda bolje NIŠTA – NIŠTA.
43. minut – Mitrović je bio u teškoj situaciji, šutirao je, ali je golman Glikos uspeo da odbrani udarac napadača "orlova".
38. minut – Opet je Zoran Tošić izveo slobodan udarac. Ovaj put mnogo bolje, ali je golman Grčke uspeo da odbije loptu u korner. Prvo uzbuđenje na meču. Prvi šut u okvir gola što govori o kvalitetu fudbala u Hanji.
29. minut – Zoran Tošić je iz slobodnog udarca uputio prvi šut ka gol Grčke, ali je lopta otišla daleko iznad gola.
21. minut – Grci traže penal psoel pada Hristodopulosa, ali sudija odmahuje rukom. Tomović je oborio domaćeg fudbalera.
14. minut – Prvi korner za Grčku, ali nije bilo opasnosti po gol Stojkovića.
12. minut – U Hanji uspavanka. Fudbaleri obe selekcije otaljavaju posao. Bez šuta na gol.
5. minut – Uspavanka na početku.
1. minut – Utakmica je počela.

GRČKA: Glikos, Papadopulos, Torosidis, Vintra, Manolas, Hristodulopulos, Kone, Maniatis, Samaris, Mavrias, Atanasidis.

SRBIJA: Stojković, D. Tošić, Maksimović (od 89. S. Mitrović), Ivanović, Tomović, Petrović (od 82. Gudelj), Matić, Jojić (od 66. Đuričić), Z. Tošić (od 89. Rukavina), Marković (od 66 Lazović), Mitrović.