Tanjug

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu sa 88:86 u petom kolu Evrolige i sada imaju skor od dve pobede i tri poraza, dok su crveno-beli na 1-4.

Heroj utakmice bio je Aleksa Avramović, koji je blistao u poslednjoj četvrtini, dao 12 od ukupno 14 poena i režirao preokret crno-belih, koji su na 5:50 do kraja imali -11. Najveću pomoć imao je u Doužeru, koji je pogodio važnu trojku za vođstvo 80:79.

Sa druge strane, tragičari su bili Nejpir i Teodosić – prvi zbog niza loših odluka, a potonji zbog tri promašena penala u poslednja dva minuta, i jedne „cigle“ u šutu za tri poena u poslednjem minutu, na -3.

Bila je to utakmica sa mnogo preokreta – Partizan je fenomenalno krenuo, vodio je sa 17:2, ali se Zvezda veoma brzo vratila u igru na krilima jače odbrane i šuta za tri poena.

U trećem periodu su crveno-beli bili bolji, Jago i Bolomboj pojavili su se kao iks faktori, a prednost Sferopulosovog tima išla je do +13.

Sve do polovine poslednje deonice je Zvezda kontrolisala rezultat, ali Avramović tada uzima stvar u svoje ruke i herojski vodi Partizan ka pobedi.

Avramović je imao 14 poena (6-10 iz igre, 2sk), Zek Ledej dao je 13 poena (4-7 iz igre), uz 3 skoka i 4 asistencije, Ognjen Jaramaz ubacio je 12 poena (5-8 iz igre, 2sk), a Frenk Kaminski 11 (5-9 iz igre, 5sk). Pi-Džej Doužer završio je sa 9 poena i 5 skokova.

Kod Zvezde je najefikasniji bio Džoel Bolomboj sa 16 poena (6-8 iz igre, 2sk), Šabaz Nejpir imao je 14 poena (4-10 iz igre), 2 skoka i 4 asistencije, uz čak 7 izgubljenih lopti, a po 11 poena dodali su Jago Dos Santos (4-10 iz igre, 5ast) i Adam Hanga (4-8 iz igre, 4ast). Miloš Teodosić imao je 9 poena (2-7 iz igre, 4-7 penali), 4 skoka i 6 asistencija.