EPA-EFE/FILIP SINGER

Fudbaleri Bajerna iz Minhena odgovorili su na težak poraz u Kupu Nemačke od Borusije Menhengladbaha (5:0) u meču Bundeslige protiv Union Berlina.

Aktuelni šampion je slavio u prestonici rezultatom 5:2 (3:1) i nastavio da predvodi šampionat sa prvog mesta.

Bajern ima 25 bodova, jedan više od Borusije Dortmund koja je u istom terminu bila bolja od Kelna rezultatom 2:0 (1:0).

Bajern je lako slomio rivala već posle polovine prvog dela utakmice.

Penal u 15. minutu realizovao je Robert Levandovski, a potom je isti igrač iz slobodnog udarca prelepim golom povisio na 2:0.

U 35. minutu se u strelce upisao Liroj Sane, da bi kakvu-takvu nadu domaćima doneo Giselman dva minuta pre kraja poluvremena.

Kingsli Koman je odigrao veoma dobar meč i za to sebe nagradio u 61. minutu, da bi samo četiri minuta kasnije drugi gol Unionu doneo Rajerson.

Ipak, konačnih 5:2 postavio je Tomas Miler u 79. minutu.

Borusija Dortmund se namučila protiv Kelna, ali na kraju ipak naplatila sve svoje promašaje u ovom meču.

U 40. minutu je Torgen Azar probio odbranu “jarčeva” tako što je pogodio glavom posle lepe asistencije Džuda Belingema.

“Milioneri” su nastavili da dominiraju, a onda je u 64. minutu trijumf potvrdio Štefen Tigs za konačnih 2:0.

Volfsburg je u mini-derbiju kola savladao Bajer u Leverkuzenu rezultatom 2:0 (0:0).

Oba gola postignuta su u razmaku od četiri minuta na startu drugog poluvremena, najpre Nmeča, a onda i Arnold za trijumf “vukova”.

Frajburg je bio siguran na domaćem terenu protiv Grojter Firta rezultatom 3:1 (2:0), dok je u gostima Majnc dobio Arminiju rezultatom 2:1 (1:1).