FK Bajern Minhen

Fudbaleri Bajerna slavili su 12. pobedu u sezoni Bundeslige.

Šampion Nemačke je uz dosta muke savladao ekipu Majnca sa 2:1 (0:1).

Morali su izabranici Julijana Nagelsmana da se pomuče i naprave preokret protiv čvrste gostujuće ekipe kojoj je ovo bio šesti poraz u sezoni.

Majnc je poveo u 22. minutu kada je posle centaršuta Karim Onisivo zatresao mrežu Bavaraca.

U nastavku, u 53. minutu Bajern je izjednačio.

Kingsli Koman je dobro pratio razvoj akcije i šutem po sredini gola pogodio za 1:1.

Pobedu Bajernu doneo je Džamal Musijala u 74. minutu.

Odlično je prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora, preciznim udarcem pogodio je levi donji ugao.

Herta je bila bolja od Arminije, 2:0 (0:0).

Vodeći gol za tim iz Berlina postigao je bivši igrač Partizana i Fiorentine, Stevan Jovetić.

On je zatresao mrežu ekipe iz Bilefelda u 53. minutu, da bi pobedu Herte potvrdio Selke u petom minutu nadoknade.

Lajpcig je bio ubedljiv protiv Borusije Menhengladbah, slavili su domaćini sa 4:1.

Na tom meču, tri gola postignuta su u rasponu opd poslednjih šest minuta, od 88. do četvrtog minuta nadoknade.

Borusija Dortmun se izvukla na gostovanju Bohumu.

Vodio je domaćin od 40. minuta golom Poltera, da bi pet minuta pre kraja bod “milionerima” doneo Julijan Brant.