Belgija poslala “jenkije” kući!

0

De Brujne je imao odličnu šansu u prvom poluvremenu, ali je šutirao pored gola

Fudbal u svoj svojoj raskoši! Time se najbolje može opisati spektakl koji su u Salvadoru priredili Belgija i SAD! Videli smo pravu fudbalsku poeziju i hičkokovsku dramu na kraju! Dominirali su "crveni đavoli" većim delom utakmice ali je tas na vagi lako mogao da prevagne na stranu Amerikanaca!

Odlčno je Belgija otvorila meč sjajnom šansom za Oriđija ali je briljantan na golu bio Hauard. To je scena koja je najveći broj puta viđena u ovom susretu. Šanse kao na traci za Belgiju i briljantni Hauard na golu. Sjajno su na sredini vezli De Brujin i Azar, po bokovima Mertens i Vertongen ali je Hauard uspevao da posle brojnih prilika ostane nesavladan.

Iako su imali velikih problema sa presingom Belgije i Amerikanci su imali svoje prilike najčešće preko Džermejna Džonsa kome je falila bolja završnica .

I u drugom poluvremenu Belgija je bila ta koja je imal više prilika ali nikako nije uspevala da naše put do začarane Hauardove mreže. I malo je falilo da budu kažnjeni zbog toga. Usledila je drama u nadoknadi kada se nakon neuspele ofsajd zamke u fantastičnoj prilici našao Volondovski ali sa svega sedam metara šutira izuzetno neprecizno.

Belgija u pridužetku nastavlja sa ofanzivom i to joj se ubrzo isplatilo. Sjajan prodor po desnoj strani rezerviste Lukakua realizovao je De Bruijn i donosi prednost Belgiji. Kada je nakon gola Lukakua u 115. minutu izgledalo da je sve gotovo drama se pretvorila u triler. Na samo startu drugog produžetka Džulijan Grin u svom prvom kontaktu sa loptom smanjuje rezultata a ubrzo potom i Dempsi propušta kolosalnu priliku kada sjajno brani Kurtoa. Do kraja je Belgija uz manja uzbuđenja privela meč kraju i zakazala megdan sa Argentinom gde će tražiti svoj prolaz u polufinale.

Kraj! Belgija je sačuvala prednost i plasirala se u četvrtfinale
120. minut: Možda i poslednji pokušaj Amerikanaca. Centrirao je Grin a Jedlin na drugoj stativi loše šutirao
116. minut: Pokušaj Džonsa sadistance ali prilično neprecizno
113. minut: Neverovatna šansa za SAD! Posle kombinacije nakon slobodnog udarca Dempsi je mogao do izjednačenja ali je sjajan bio Kurtoa
109. minut:Kakva prilika za Lukakua ali ponovo briljira Hauard
108. minut: Odmah prilika za izjednačenje ali Džons iz odlične pozicije neprecizan
107. minut: GOOOOL!Sjajna akcija SAD-a. Loptu iza leša odbrane je dobio Grin i odlično se snašao vrativši Amerikance u igru
106. minut: Počeo drugi produžetak
105+2. minut: Kraj prvog produžetka
105. minut: GOOOOL! Fantastična kontra koju je povukao Azar a onda De Bruin sjajno ubacio Lukakuu koji zakucava u mrežu za velikih 2:0
103. minut: Sjajna šansa za Miraljasa nakon majstorskog proigravanja Azara ali ponovo sjajno brani Hauard
102. minut: Prodor Bizlija po levoj strani ali nije iz dobre pozicije uspeo da pronađe saigrača i Belgija se odbranila
100. minut: Pokušaj Amerikanaca ali se u kaznenom spetljao Dempsi i nije uspeo da uputi udarac ka golu
97. minut: Prilika z aLukakua ali njegov udarac sjano brani Hauard i biće samo korner
96. minut: Dobra kontra Belgije ali je previše komplikovao Vertongen i ništa od prilike
93. minut: GOOOOOL! Sjajno se snašao De Bruin nakon odličnog prodora Lukakua i Belgija konačno vodi!
92. minut: Prva prilika za SAD ali Džons glavom šutirta preko gola
91. minut: Krenuli su produžeci. Kod Belgije u igru je ušao LuKaku umesto OriđijA
90+3. minut – Kraj drugog poluvremena. Igraće se produžeci.
90+2. minut – Kakva šansa Vondolocvskog, sa nekoliko metara šutira iznad gola.
90+1.minut – Felaini glavom preko gola. Igraće se još dva minuta.
90. minut – Šansa za Kompanija, ali opet je Hauard odbranio. Nova odbrana Hauarda.
88. minut – Azar je ponovo u dobroj šansi, ali samo šutira u spoljni deo mreže. Blizu su produžeci. Belgijanci su uputili 28 šuteva na gol SAD. Storuki Hauard je nesavladiv.
86. minut – Koliko je šuteva odbranio Hauard. Junak meča zasad sjajni čuvar mreže SAD.
83. minut – Van Bujten je imao priliku, ali se grčevito brane Ameri. Novi 14. korner za Belgiju. Sve smo bliži produžecima.
79. minut – Azar je imao novu šansu za Belgiju, ali Hauard je fenomenalan.
76. minut – Kakva odbrana Hauarda posle šuta Kevina Miralasa. Velika šansa za Belgiju, ali večeras je nesavladiv američki čuvar mreže.
74. minut – Klint Dempsi pokušao je da iznenadi Kurtou sa 20 metara, ali je Belgijanac lako odbranio.
71. minut – Nova velika šansa za Belgiju, ali je Hauard opet na visini zadataka. Doduše, i mladi napadač "đavola" je slabo šutirao sa 10 metara.
69. minut – Odličan šut Vicela sa 20 metara, ali malo pored gola.
64. minut – Fertongen iz daljine, ali odličan je Hauard na golu SAD.
60. minut – Mertens je pokušao petom posle prodora Oriđija, ali pored gola.
58.minut – Kontra za SAD, ali je Zusijev šut izblokiran. Odličnih orvih 15 minuta drugog poluvremena.
56. minut – Opet De Brujne pokušava udarcem iz daljine, ali opet je igrač Volfsburga bio neprecizan. Nova šansa za Belgiju, Oriđi pogađa prečku.
54. minut – Gužva u šesnaestercu SAD, ali Oriđi sa nekoliko metara nije uspeo da ubaci loptu u mrežu. Belgijanci bolji, Ameri se grčevito brane.
50. minut – I na startu drugog poluvremena pritisak Belgijanaca.
47. minut – Hauarad je odbranio šut glavom Mertensa. Čak deveti korner za Belgijance.
46. minut – Počelo je drugo poluvreme.
45+3. minut – Završeno je prvo poluvreme.
45+1. minut – De Brujne odlično šutira sa 25 metara, ali je Hauard odbranio.
42. minut – Kompani je dobio žuti karton.
41. minut – Lepa akcija Amerikanaca, ali Džons nije uspeo da zahvati loptu koju mu je uputio Jedling.
33. minut – Džermejn Džons je šutirao sa 20 metara, ali pored gola.
28. minut – Odlična igra Belgije, ali fali gol.
25. minut – Bolja Belgija, Fertongen je bio u šansi, ali sa gol linije Bizli izbacuje loptu.
23. minut – Velika šansa za De Brujnea, ali je loše šutirao.
21. minut – Prva prilika za SAD imao je Dembsi, ali je Kurtoa bio siguran.
18. minut – Kameron je dobio prvi žuti karton na utakmici zbog faula nad Martensom.
16. minut – Jedan gledalac utrčao je u teren i prouzrokovao prekid od 60 sekudni. Utakmica je nastavljena.
10. minut – Početni pritisak Belgije je splasnuo.
3. minut – Inicijativa Belgije od prvog sekunda. Već su izveli dva kornera.
1. minut – Utakmica je počela. Odmah na startu je Oriđi imao šansu, ali je Hauard dobro intervenisao.

SASTAVI

BELGIJA: Kurtoa, Aldervereld, Kompani, Van Bujten, Fertongen, Vicel, De Brujne, Felaini, Azar, Oriđi, Mertens (od 61. Miralas).

SAD: Hauard, Džonson (od 34. Jedling), Gonzales, Bezler, Bizli, Kameron, Bredli, Džons, Bedoja, Dempsi, Zusi (od 72. Vondolovski).