Vesti
Neuhvatljiv za rivale - Tomas Lav u prodoru

Fudbaleri Beograda iz Adelajda su ostvarili i drugu pobedu zaredom u povratničkoj sezoni u Premijer ligi Južne Australije. U okviru petog kola savladali su ekipu Kamberlend Junajteda sa 2:0 (1:0).

Raspoložena ekipa srpskog kluba je od početka meča počela da stvara šanse, a prednost je doneo Džoš Mori prelepim golom iz slobodnog udarca u 32. minutu.

Sin trenera Beograda Demijana Morija neodbranjivo je pogodio donji desni ugao gola gostiju, sa udaljenosti od preko 25 metara.

I u nastavku je Beograd bio bolji rival, a Mori je u 54. minutu pobegao odbrani i primorao štopera Kamberlenda da ga sruši s leđa i zaradi isključenje.

Samo pukom srećom gosti nisu primili još neki gol pre nadoknade vremena, kada je na scenu stupio Tomas Lav. Kreativni vezni fudbaler se kao šilo zario u kazneni prostor Kamberlenda i u idealnom trenutku odložio loptu za Filimona Asefu koji je majstorskim lob udarcem prebacio golmana i pogodio malu mrežu za konačnih 2:0.

Beograd je igrao u sastavu: Čembrlen, Batler-Baudon, Radiče, Sotira (Velinov 22) (Arok 70), Mori, Lav, Natsiopoulos (Kamins 90+1), Falko, Berić, Asefa.

U duelu rezervnih timova Beograd je doživeo težak poraz od 1:6 (0:3), pošto je od 33. minuta igrao s igračem manje.

Juniori Beograda do 18 godina nisu odigrali utakmicu jer je više od pola tima bilo zaraženo virusom korona.

U idućem kolu Beograd gostuje jednom od najpoznatijih klubova iz Južne Australije – Adelejd Sitiju. Derbi je zakazan za subotu, 2. aprila od 15.00 časova na Adelajd Siti Parku.

NPL JUŽNA AUSTRALIJA

Rezultati 5. kola: Kembeltaun Siti – VT Birkala 3:0, Beograd – Kamberlend J. 2:0, Saut Adelajd – Adelajd Komets 0:3, Olimpik – Sturt Lajons 3:4, Adelajd Junajted – Krojdon Kings 3:4, Metro Stars – Adelajd Siti (odloženo).
1. Komets 5 3 2 0 12:2 11
2. Krojdon 5 3 1 1 9:7 10
3. Saut Adelajd 5 3 0 1 14:8 9
4. Metro Stars 4 3 0 1 9:6 9
5. Sturt L. 5 3 0 2 10:11 9
6. Adelajd S. 4 2 2 0 9:3 8
7. Kembeltaun S. 5 2 1 2 13:10 7
8. Beograd 5 2 1 2 8:10 7