Fudbaleri Juventusa odigrali su u revanš meču Kupa Italije nerešeno, 0:0, sa Interom i plasirali se u finale pošto su sačuvali prednost stečenu u prvom meču u Milanu od 2:1.

Od samog starta Inter je bio bolji, a u 10. minutu imali su prvu priliku za gol. Aleks Sandro je na ivici šesnaesterca oborio Hakimija. Posle slobodnog udarca Lukaku je bio blizu pogotka, ali ga je lopta pogodila u telo i završila pored desne stative.

Juve je tek u finišu prvog poluvremena prvi put zapretio i to preko Ronalda, koji je u nekoliko navrata bio zaustavljen blokom.

U nastavku, prva prava prilika viđena je u 64. minutu, kada je Ronaldov udarac zaustavio Handanović.

Nekoliko minuta kasnije Konte je na teren poslao Aleksandra Kolarova, ali “nerazuri” nisu uspevali da naprave ništa konkretno.

Juventus će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Atalanta – Napoli (prvi meč 0:0).