Čelsi demolirao Aston Vilu 7:1!

0

Fudbaleri Čelsija su nakon ubedljive pobede i "petarde" u Portsmutu, deklasirali i ekipu Aston Vile sa neverovatnih 7:1. Četiri gola za londonski klub postigao je Frenk Lampard u 15, 44. i 62. iz penala i 90. minutu. Dva puta u listu strelaca upisao se Floran Maluda u 57. i 68. minutu, dok je jedan gol dao Salomon Kalu u 83. Jedini gol za goste iz Birmingema postigao je Džon Kerju u 29. minutu.

Ovako visoka pobeda nije bila dovoljna "plavcima" da ponovo zauzmu lidersku poziciju u šampionatu, jer je trijumf zabeležio i vodeći Mančester Junajted, i to na svom "Old Trafordu" protiv Boltona rezultatom 4:0.

U prvom poluvremenu domaćin je stigao do prednosti autogolom Samjuela u 38. minutu, dok je u nastavku svoju simultanku imao Bugarin Dmitar Berbatov koji je za manje od deset minuta (69. i 78.) dva puta tresao mrežu ekipe sa "Riboka". Konačan rezultat postigao Daren Gibson u 82. minutu.

Najveći gubitnici 32. kola bili su igrači Arsenala koji su odigrali samo 1:1 na gostovanju Birmingemu, čime su ostali na trećoj poziciji sa tri boda zaostatka za vodećom ekipom iz Mančestera. "Tobdžije" su u 81. minutu mislile da su na pragu trijumfa nakon gola Samira Nasrija, ali je u 90. Kevin Filips savladao Almuniju i bodovi su podeljeni.

Stouk je u gostima golom Rikarda Fulera u 69. minutu pobedio Vest Hem sa 1:0, pa su se "čekićari" našli u veoma neugodnoj poziciji, koja ih samo zbog bolje gol razlike drži na 17. poziciji. Na mestu ispod je ekipa Hala, koja je na svom terenu pobedila Fulam sa 2:0, a golove su postigli Bulard u 16. iz penala i Fagan u 48.

Totenhem je na svom terenu pobedio Portsmut sa 2:0 golovima Pitera Krauča u 27. i Nike Kranjčara u 41, dok u meču Vulverhemptona i Evertona nije bilo golova.

U nedelju su na programu dva meča, a sastaju se Barnli – Blekburn i Liverpul – Sanderlend, dok će u ponedeljak igrati Mančester siti i Vigan.