Del Pjero dvostruki strelac u pobedi Juventusa

0

Golove za torinski klub postigli su Amauri u 42. i Del Pjero u 61. i 78. minutu iz penala, dok je oba gola za goste postigao Rosi u 16. i 23. minutu.

Zakeroni: Prebrodićemo krizu

Trener ’stare dame’ Alberto Zakeroni izjavio je da se nada da je torinski klub konačno prebrodio rezultatsku krizu.
"Nadam se da je tim konačno ostavio za sobom strah, koji je bio prisutan tokom prošlih nedelja. Odlično smo odigrali protiv Đenove, posebno smo bili dobri na sredini terena, u čemu je i ključ naše pobede".

Legendarni Del Pjero danas je postao fudbaler sa najvećim brojem odigranih utakmica za Juventus, a svoj jubilej je obeležio sa dva postignuta gola, koja su "staroj dami" konačno donela trijumf posle dva meseca bez pobede.

Iako je Đenova pružila odličnu igru, ovaj meč je rešen slučajnim saplitanjem i penalom nad Del Pjerom, koji je bio i sigurni egzekutor desetak minuta pre kraja meča. U redovima gostiju priliku da debituje dobio je mladi Danijel Aleksić, koji je u januaru prešao iz Vojvodine u italijanski klub.

Lacio je sa novim trenerom Edoardom Rejom stigao do trijumfa nad Parmom u gostima rezultatom 0:2. Pogotke za Rimljane postigli su Stendardo u 68. i Zarate u 89. minutu, a jedan od najboljih pojedinaca ovog meča bio je Aleksandar Kolarov, koji je kod prvog gola iz kornera pogodio u glavu Stendarda, ali je nakon toga promašio i jednu veliku priliku, kada se našao 1 na 1 sa golmanom domaćih.

Kaljari je na svom terenu nadigrao Bari 3:1. Kod domaćih, u listu strelaca upisali su se Konti u 13, Nene u 30. i Kosu u 53. minutu. Jedini gol za goste dao je Masijelo u 52. minutu.

Mihajlović: Korak unazad
Trener fudbalera Katanije Siniša Mihajlović izjavio je da je nezadovoljan igrom svog tima u meču sa Atalantom, koji je završen bez golova.
"Napravili smo korak unazad, jer smo očekivali pobedu protiv Atalante. Mislim da su obe ekipe zaslužile po bod, ali smatram da je teren bio bolji onda bi i rezultat sigurno bio drugačiji", rekao je Mihajlović i dodao da je svestan da serija loših rezultata može njegov tim da pošalje u Seriju B.

Bolonja je u gostima dolom Di Vaja u 22. minutu savladala Livorno, Sijena je pogotkom Redžinalda u 75. minutu pobedila Kjevo, dok u meču između Katanije i Atalante nije bilo golova.

Fudbaleri Napolija i Intera igrali su bez golova u poslednjem meču 24. kola "kalča".
Inter sada ima sedam bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca Romu.

Milan je u petak savladao Udineze 3:2, dok je Roma sinoć pobedila Palermo 4:1, a Sampdorija ekipu Fiorentine rezultatom 2:0.