Dva gola Van Nistelroja na debiju

0

Junak trijumfa je Holanđanin Rud van Nistelroj koji je na debiju za HSV postigao dva gola, u 75. i 77. minutu. Prethodno, Berg je doveo tim sa severa Nemačke u vođstvo u 23. minutu, dok je izjednačio Sebastijan Treš u 55. minutu.

Ovim trijumfom Hamburg je prekinuo seriju Štutgarta od pet uzastopnih pobeda.

Lider šampionata Bajer Leverkuzen nastavio je sa pobedama, pošto je na svom terenu bio bolji od aktuelnog prvaka Volfsburga 2:1. Rajnarc je doveo "aspirine" u prednost u 48. minutu, a Derdijok je u 68. duplirao na 2:0. Počasni gol za "vukove" postigao je Edin Džeko u 79. minutu.

Leverkuzen je ostao na prvom mestu sa 48 bodova, koliko ima i Bajern iz Minhena koji je u poslednjoj subotnjoj utakmici pobedio Borusiju iz Dortmunda sa 3:1. Iako su "milioneri" prvi poveli preko Mohameda Zidana u 5. minutu, domaćin na "Alijanc areni" je izjednačio preko Marka van Bomela u 21. minutu. Pobedu ekipi Luja van Gala doneli su Arjen Roben u 50. i Gomez golom u 65. minutu meča.

Verder je potvrdio da izlazi iz krize pošto je deklasirao Hanover sa 5:1 na gostovanju. Nimajer, Naldo, Andreasen autogol i Hunt bili su strelci još u prvom delu za prednost od 4:0, dok je Šulc postigao počani gol za domaćina. Klaudio Pizaro je postavio konačnih 1:5 u 68. minutu.

Herta je jedva iščupala bod u duelu sa Majncom 1:1, dok je Bohum došao do važnih bodova protiv Hofenhajma – 2:1.