Dva gola Žigića, Valensija ispala iz Kupa

0

Žigić je tresao mrežu tima iz La Korunje u 11. i 31. minutu, a u tim trenucima Valensija je imala rezultat koji je vodi dalje. Međutim, u nastavku susreta Deportivo je postigao dva gola preko Filipe u 50. i Hoze Rodrigeza u 72. minutu, i došao do plasmana u narednu rund takmičenja.

Valensija je u prvom susretu pre sedam dana izgubila na "Mestaji" rezultatom 2:1, tako da je u osmini finala završila takmičenje u Kupu Kralja.

Fudbaleri Barselone ostali su bez prvog trofeja ove sezone pošto su eliminisani u osmini finala Kupa Kralja!

Katalonci, inače branioci trofeja u ovom takmičenju, pobedili su Sevilju u revanšu osmine finala na "Sančez Pishuanu" rezultatom 1:0, ali im to nije bilo dovoljno za prolaz u narednu rundu takmičenja pošto su u prvoj utakmici izgubili na "Kamp Nou" rezultatom 2:1.

Strelac jedinog gola na utakmici bio je Ćavi u 64. minutu.

Srpski reprezentativac Ivica Dragutinović odigrao je ceo susret za Sevilju, a krajem meča imao je kraći verbalni sukob sa saigračem Romarikom, koji je presporo napuštao teren prilikom izmene.