Košarkaši Himkija ostvarili su četvrtu pobedu u petom kolu Evrolige pošto su pred svojim navijačima bili bolji od Panatinaikosa 103:86.

Zeleni su upisali treći poraz u elitnom takmičenju.

U izjednačenoj utakmici, u kojoj su se timovi tri četvrtine smenjivali u vođstvu, Himki je u poslednjoj četvrtini odigrao mnogo bolje i prelomio meč.

Ruska ekipe je serijom 7:0 u 34. minutu došla do maksimalnih 12 poena prednosti (87:75), PAO je uzvratio istom merom (87:82), ali je finiš utakmice u potpunosti pripao Himkiju koji je u jednom trenutku imao i plus 15 – 99:84.

U ključnim momentima Aleksej Šved i Jonas Jerebko preuzeli su odgovornost za četvrti trijumf ekipe Rimasa Kurtinaitisa.

Šved je bio najefikasniji sa 26 poena (7/8 za dva, 2/8 za tri), uz 7 asistencija, Janis Tima je dodao 16 (8 sk, 6 as), Jerebko 14, Devin Buker 13, a Dairis Bertans 12. U poraženom timu Džimer Frider je zabeležio 16 poena, Nik Kalates 10 i 11 asistencija, a isti broj poena postigao je i Dešon Tomas.

Himki u četvrtak gostuje Crvenoj zvezdi, dok Panatinaikos dočekuje Anadolu Efes.