Kišni čovek Nole: Đoković u drugom kolu Rolan Garosa

0

Novak Đoković

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je danas na startu turnira pobedio Portugalca Žoaa Sousu sa 3:0, po setovima 6:1, 6:2, 6:4.

Današnji meč prvog kola Rolan Garosa prekidan je nekoliko puta zbog kiše u Parizu.

Meč je prvi put prekinut u prvom setu pri rezultatu 4:1 za Đokovića, ali taj prekid nije ni malo poremetio srpskog tenisera, koji je bez većih problema osvojio prvi set (6:1).

U prva četiri gema drugog seta nije bilo brejkova, a onda je Đoković oduzeo servis Portugalcu u petom gemu za vođstvo od 3:2.

U sedmom gemu Đoković je napravio još jedan brejk, poveo je sa 5:2, a onda je ponovo počela kiša u Parizu. Taj prekid je trajao desetak minuta, a po povratku na teren Đoković je osvojio još jedan gem za prednost od 2:0 u setovima.

Tada se Nole malo i zabavljao

U trećem setu se vodila najveća borba, Sousa se nije predavao, pa je čak dva puta uspeo da oduzme servis Đokoviću, ali je srpski teniser ipak na kraju bio bolji.
Đoković će u narednom kolu igrati protiv domaćeg tenisera Žeremija Šardija.