Krstić dobar i u porazu

0

Prednost domaćeg terena iskoristili su Majami, Dalas i Sakramento, dok su Orlando, Denver i Portland do pobede došli kao gosti.

Najneizvesnije bilo je u Čikagu gde je Denver pobedio sa 90:89, ali je taj rezultat potvrđen tek nakon desetominutnog pregleda snimka poslednjeg napada Čikaga. Samo šest stotih delova sekunde pre kraja susreta Čonsi Bilaps je iskoristio jedno slobodno bacanje i Denveru doneo prednost 90:89. Posle tajm auta Bulsi su krenuli u poslednji napad, Bred Miler je ubacio loptu u koš i počelo je slavlje domaćina. Pregledom snimka, međutim, utvrđeno je da je njegov šut bio posle isteka vremena i pobeda je pripala Denveru.

Srbiju su jutros predstavljali Nenad Krstić i Vladimir Radmanović, ali su i Oklahoma i Šarlot poraženi.

Oklahoma je pobeđena na gostovanju u Sakramentu (98:101) iako je Krstić imao zapaženu ulogu. Za 31 minut ubacio je 12 koševa i osam puta bio najviši u skoku.

Šarlot je, pak, izgubio na svom terenu od Orlanda (81:93), a jedino vredno Radmanovićevog prisustva na terenu bila su četiri skoka za 16 minuta. Iz igre je šutirao tri puta, sva tri puta bezuspešno.