Srpski teniseri Dušan Lajović i Janko Tipsarević pobedili su Rohana Bopana i Marijusa Kopila u dubl konkurenciji na turniru u Parizu. Dušan i Janko slavili su nakon preokreta rezultatom 2:1 u setovima (1:6,7:5, 7:6).

Od samog starta naši teniseri nisu uspeli da preuzmu kontrolu u meču pa su Bopan i Kopil osvojili prvi set sa 6:1.

U nastavku, na početku drugog seta naši teniseri su uspeli da pruže ravnopravan otpor protivnicima, a potom i da se vrate u meč održavši nerešen rezultat do samog finiša kada uspevaju sa 7:5 da izjednače na 1:1 i duel uvedu u treći, odlučujući set.

Velika borba viđena je u tom setu, pa je pobednika odlučio taj-brejk, u kojem su srpski predstavnici bili bolji rezultatom 10:8.

Lajović i Tipsarević plasirali su se u četvrtfinale, a tamo će čekati bolje iz meča Krevic/Mis –  Marač/Pavić.