Košarkaši Australije su rezultatom 97:59 pobedili Argentinu i plasirali se u polufinale Olimpijskih igara u kojima će seza prolazak u finale boriti sa selekcijom Sjedinjenih Američkih Država.

Popularni Oziji su odigrali sjajan meč i bez većih problema savladali Argentince sa preko 25 poena razlike.

Od starta meča Argentina je igrala odlično, a prvu četvrtinu dobila je sa 22:18. Ipak, u nastavku nije viđena neizvesna borba jer su Australijanci “dodali gas” i u sledećoj četvrtini preokrenuli meč za 39:33 na poluvremenu.

U nastavku Australija je igrala odlično i za 5 minuta napravila ubeljivu seriju od 17:0 kojom je meč praktično prelomljen.

Na kraju potpuno zaslužena pobeda rezultatom 82:61 uz fenomenalnu partiju Petija Milsa od 18 poena, po 12 su imali Lendejl i Tajbul, a 11 Džo Ingls.

U redovima Argentine, 13 poena Laprovitole i 12 Gabrijela Deka dok su ostali bili jednocifreni.

Utakmica je završena gromoglasinim aplauzom za Luisa Skolu kome je ovo možda i poslednja utakmica u karijeri, a Skola je na klupi završio meč u suzama.