U okviru grupe B Lige šampiona, u kojoj nastupa i Crvena zvezda, Olimpijakos i Totenhem su osvojili po bod posle rezultata od 2:2 (1:2).

Meč u Pireju krenuo je sa inicijativom domaćih igrača, ali je ipak posle 30 minuta engleski tim bio taj koji je vodio sa 2:0, pošto je Totenhem u razmaku od pet minuta postigao dva gola.

U 26. minutu je sudija Đanluka Roki dosudio penal za goste zbog prekršaja Jasina Merije, a to je u gol pretvorio Hari Kejn. Posle samo pet minuta bilo je 0:2, a strelac gola za londonski tim bio je Lukas Moura.

Domaćin se nije predavao, već je u 44. minutu Metju Valbuena asistirao, a Danijel Podens pogodio mrežu Ljorisa za smanjenje rezultata, a posle devet minuta bilo je 2:2 – u kaznenom prostoru Totenhema Vertongen je skrivio jedanesterac, a mrežu sa 11 metara pogodio je Valbuena za konačnih 2:2.

Na premijeri na Maksimiru Dinamo iz Zagreba slavio je 4:0 protiv Atalante, a briljirao je Mislav Oršić.

Seriju golova otvorio je Marin Leovac u 10. minutu, a onda se razigrao Oršić: prvo je zatresao mrežu u 31. minutu, na asistenciju Leovca, a u 42. minutu iskoristio je dodavanje Ademija. Het-trik je kompletirao u 68. minutu, iskoristivši veliku grešku gostiju pri postavljanju ofsajd zamke i rutinski savladao golmana Golinija.

I pored ozbiljnih kadrovskih problema u odbrani i odmaranja Serhija Aguera, Mančester siti nije imao problema protiv Šahtjora – savladali su ih sa 3:0.

Oba gola u prvom poluvremenu režirao je tandem Marez – Gundoan. Alžirac je bio strelac prvog gola na asistenciju Gindoana, a onda se revanširao, tako što je asistirao nemačkom reprezentativcu. Treći gol delo je Gabrijela Žesusa, na asistenciju Kevina de Brujnea.

Junak meča između Pari sen Žermena i madridskog Reala bio je iskusni Anhel di Marija, nekadašnji član kraljevskog kluba koji je postigao oba gola u prvom poluvremenu – prvi u 14. minutu kada je poslao loptu u bliži ugao golmana Kurtoe, u 33. minutu je u svom stilu poslao bombu sa 18 metara u donji levi ugao. Konačnih 3:0 postavio je Toma Munije, na drugu asistenciju Bernata.

Juventus je imao vođstvo od 2:0 na Vanda Metropolitano protiv Atletika golovima Kvadrada i Matuidija. Međutim, prvo je Stefan Savić u 70. minutu smanjio na 2:1, a onda u 90. minutu Erera na asistenciju Tripijea donosi vredan bod Atletiku. U ovoj Grupi D Lokomotiva je iznenadila Bajer u Leverkuzenu i pobedila 2:1.