Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na svom terenu Votford sa 3:0 (1:0) u  27. kola engleske Premijer lige.

Popularni Crveni đavoli poveli su u 42. minutu. Ben Foster je najpre oborio Bruna Fernandeša, sudija Etkinson je pokazao na kreč, Portugalac je potom uzeo loptu u ruke, namestio je na kreč i nakon karakterističnog zaleta pogodio mrežu “Stršljenova” za 1:0.

To je ujedno bio i rezultat prvog dela igre, da bi nakon osam minuta igre u nastavku gosti dolaze do izjednačenja preko Troja Dinija. Ipak, u VAR sobi su odlučili da ponište gol zbog igranja rukom od strane Krega Dosona, mada je utisak da je defanzivac gostiju igrao ramenom, celu situaciju pogledajte OVDE.

Samo četiri minuta kasnije, Junajted stiže i do drugog pogotka, Marsijal najpre beži odbrani gostujuće ekipe, Foster istrčava na njega, ali lukavi Francuz pronalazi način da pored njega pošalje loptu ka golu, koji je ostao nebranjen, te se mreža Votforda još jednom zatresla.

Sve je postalo jasno na “Teatru snova” u 75. minutu, Grinvud je sjajno povukao kontru, prosledio je loptu na desnu stranu ka Brunu Fernandešu, ovaj mu je ubrzo vratio, mladi napadač je raspalio po lopti sa ivice kaznenog prostora i od prečke je poslao u mrežu rivala za 3:0.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Junajted je vezao šest mečeva bez poraza u svim takmičenjima, tri u Premijer ligi, u minulom kolu su savladali Čelsi, pa postaje jasno da su usponu forme.