Mančester pobedio Liverpul i povratio tron

0

Ovim trijumfom Mančester je prekinuo niz od tri uzastopna poraza od najvećeg rivala, i vratio se na čelo tabele. Sa druge strane, Liverpul je sve dalje od mesta koje naredne sezone vodi u Ligu šampiona.

"Crveni" iz Liverpula su sjajno počeli meč, jer su već u 5. minutu poveli preko Fernanda Toresa. Dirk Kujt je odlično centrirao sa desne strane, a Španac je bio najviši u skoku i bez većih problema savladao golmana Van der Sara za 0:1.

Međutim, prednosti nije dugo trajala pošto je Mančester izjednačio već u 12. minutu. Antonio Valensija je sjajno prošao kroz odbranu Liverpula, a Maskerano ga je oborio u kaznenom prostoru što je za sudiju Hauarda Veba bio penal. Runi ga je izveo, Reina uspeo da odbrani, ali je najbolji strelac Evrope u ovom trenutku uspeo da natrči na "odbitak" i izjednači na 1:1.

U nastavku susreta Mančester je dominirao na terenu, a "crveni đavoli" su već do kraja prvog poluvremena mogli da prednosti. Ipak, Reina je sjajno branio svoj gol, a i napadači Junajteda nisu bili dovoljno precizni. Ipak, odličan centaršut Darena Flečera sa desne strane u 60. minutu iskoristio je Ji Sung Park, koji je kroz statičnu odbranu gostiju savladao nemoćnog Reinu.

U poslednjih pola sata igre Liverpul je jalovim napadima pokušao nešto da promeni, ali Junajted se odlično branio. Domaći igrači su mogli i do ubedljivije pobede, ali su Runi, Park, Valensija i Flečer bili neprecizni u završnicama akcija.

Menadžer Mančestera Aleks Ferguson posebno je pohvalio igru srpskog reprezentativca Nemanje Vidića posle meča.

"Vidić je bio sjajan u svakom pogledu. Njegove dobre igre, kao i Rija Ferdinanda, su uvek bile uslov za uspehe mog kluba. Liverpul nas je dobro zaustavio u mnogim segmentima igre. Ovo nije bila laka utakmica za nas i svakako nije moglo da se uživa dok je gledate na televiziji i ispijate svoju šolju čaja. Međutim, najbitnije je da smo pobedili", rekao je Ferguson.

U večernjom meču ekipa Čelsija nije uspela da pobedi Blekburn Roverse, a duel na "Ivud Parku" završen je bez pobednika 1:1.

Gosti su poveli golom Drogbe u šestom minutu, a izjednačio je Dijuf u 70, pa su "plavci" ostali na trećoj poziciji sa četiri boda manje od Mančestera, ali i utakmicom manje.

Mančester siti je pobedio Fulam na gostovanju rezultatom 2:1. Golove za goste na "Krejven kotidžu" postigli su Kruz u sedmom i Tevez u 36. minutu, a jedini pogodak za domaće postigao je Marfi u 75. minutu iz penala.

Zajednički protest navijača na "Old Trafordu"
Navijači Mančester junajteda i Liverpula organizovali su zajednički protest protiv američkih vlasnika svojih ekipa.
Navijači "đavola" već nekoliko meseci organizuju razne akcije protiv porodice Glejzer, koja je većinski vlasnik Junajteda. Fanovi su nezadovoljni načinom na koji klub posluje, zbog čega je došao do duga od 800 miliona funti, po čemu je Mančester najzaduženiji klub na planeti. Nešto bolja situacija je u Liverpulu, gde su gazde takođe Amerikanci, Džordž Džilet i Tom Hiks. Navijači "crvenih" traže odlazak svojih vlasnika, pod čijim vođstvom je klub zapao u dugove od preko 350 miliona funti.
Interesantno, na stranu navijača dva najveća kluba na Ostrvu stao je i premijer Velike Britanije Gordon Braun koji je takođe poručio da klubovi ne smeju da dozvole sebi poslovanje sa tolikim gubicima.