EPA/Ignacio Roncoroni
Lionel Mesi

Lionel Mesi, jedan od najboljih fudbalera svih vremena, postigao je 800. gol u karijeri. As Pari Sen Žermena postigao je prelep pogodak za Argentinu u prijateljskom meču protiv Paname, koji su svetski prvaci rešili u svoju korist 2:0.

Utakmica na Monumentalu bila je zapravo velika proslava titule planetarnog šampiona, prvi njihov meč posle trijumfa u Kataru pre tri meseca. Da se proslava završi bajkovito, pobrinuo se nacionalni heroj.

Pošto je u poslednjih godinu i po, Argentinu konačno odveo do južnoameričkog i svetskog trona, Lionel Mesi je žurku zaključio majstorijom. Minut pre kraja je iz slobodnjaka levom nogom sa oko 20 metara prebacio je živi zid i pogodio rašlje nemoćnog golmana Paname. Prvi gol za gaučose postigao je Almada u 78. minutu.

Mesi je tako u 173. utakmici za Argentinu postigao 99. gol. Za Barselonu je postigao 672, a za PSŽ 29, tako da mu je ovo bio 800. gol u 1039. utakmici u profesionalnoj karijeri.