Milijaš zakucao Nišlije

0

Nenad Milijaš i ove sezone kao kapiten predvodiće crveno-bele (Foto: Arhiva)

Mladi stručnjak na klupi Zvezde Nenad Lalatović startovao je pobedom pred 20.000 navijača. Iako je igrala bez devetorice novajlija crveno-beli su odigrali odličan meč. Odluka je pala u finišu prvog poluvremena kada su "bombe" kapitena Milijaša završile u mreži golmana Nišlija Filipovića.

Pogledajte šta su Delije poručile novajliji Milošu Bosančiću!

Pitanje je da li bi Zvezda stigla do rutinske pobede da je Batioha u drugom minutu iskoristio šansu, kada se našao sam ispred golmana Rajkovića, koji je uspeo da mu "ukrade" loptu. To je ujedno bila i najveća prilika za Nišlije. U preostalom toku utakmice, crveno-beli su diktirali tempo. Mogao je Lazović, Rakić i Jović još koji put da matiraju golmana Nišlija, ali i sa ovim rezultatom navijači Zvezde mogu da buu zadovoljni.

Trener Lalatović u nastavku susreta u igru je ubavio trojicu golobradih klinaca iz omladinskog pogona: Jovića, Ristića i Jovanovića. Mladi Luka Jović imao je dve šanse i pokazao da će je budućnost srpskog šampiona.

90+2. minut – Kraj utakmice. Pobeda Crvene zvezda.
89. minut – Velika prilika za Đorđa Rakića. Izašao je napadač Zvezde sam ispred golmana Filipovića, ali je čuvar mreže Nišlija odbranio njegov šut.
85. minut – Velika šansa za Zvezdu, ali Jović nije uspeo da savlada Filipovića.
84. minut – Bratislav Punoševac je imao šansu za gol. Skočio je ispred Rajkovića, ali je lopta otišla dalkeo iznad gola.
79. minut – Lazović je imao šansu, ali je Filipović vrhovima prstiju odbio loptu, koja nije stigla do Rakića i Jovića.
77. minut – Pejčić je pokušao iz daljine, ali je šutirao iznad gola.
74. minut – Ponovo Nenad Milijaš pokušava iz slobodnog udarca, ali pored gola.
73. minut – Golman crveno-belih Rajković je ponovo zaustavio napad Radničkog.
70. minut – Zvezda rutinskom igrom najverovatnije stiže do prvih bodova u sezoni. Nišlije kao da su predale.
68. minut – Samo što je ušao u igru, Luka Jović se našao u sjajnoj šansi, ali nije uspeo da savlada Filipovića. Lopta je zatresla spoljni deo mreže.
65. minut – Pečnik je pokušao iz daljine, ali iznad gola. Umesto Pečnika u igri je mladi Luka Jović.
59. minut – Slab pokušaj Dušana Kolarevića.
58. minut – Slobodan udarac za Radnički sa ivice šesnaesterca. Faul je napravio Petković.
52. minut – Šansa za Radnički, Pejčić šutira iznad gola.
50. minut – Inicijativa Zvezde i u nastavku utakmice.
46. minut – Počelo je drugo poluvreme.
45+3. minut – Zavšeno je prvo poluvreme. Zvezda vodi 2:0 zahvaljujući golovima Nenada Milijaša

45+2. minut – GOOOOL – Opet Milijaš iz slobodnog udarca sa 25 metara. Grešlka Filipovića, koji je loše procenio loptu.

43. minut – GOOOOL – 1:0 za Zvezdu.  Kapiten Nenad Milijaš je šutirao sa 25 metara, a lopta je zakačila defanzivca Radniičkog Ljubinkovića i prevarila Filipovića.

40. minut – Najbolju šansu na utakmici propustio je Rakić. Ljubinković je spasio gol. Opet je Lazović dobro prodro po desnoj strani.
39. minut – Rakić je pokušao, ali šutirao je iznad gola. Sjajna asistencija Darka Lazovića.
36. minut – Vukan Savićević je odlično šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Filipović opet siguran.
34. minut – Pečnik je odlično šutirao, ali je dobro intervenisao Filipović.
33. minut – Smušena intervencija golmana Nišlija Filipovića i odbramebnih igrača Radničkog, ali Lazić nije to iskoristio. Ostaje bez golova.
30. minut – Nema uzbuđenja na Marakani.
26. minut – Na severnoj tribini je i doskorašnji ljubimac "Delija", golman Boban Bajković.
22. minut – Pao je Nejc Pečnik, ali ništa od penala. Mažić odmahuje rukom.
19. minut – Milijaš je hteo da uposli Rakića, ali je Filipović stigao pre napadača crveno-belih.
18. minut – Pao je ritam u poslednjih nekoliko minuta. Igra se na sredini terena.
14. minut – Dobar pokušaj Lazovića, ali je golman Nišlija Filipović bio oprezan i zaustavio loptu.
11. minut – Lazović je pao u šesnaestercu, ali ništa od jedanaesterca.
8. minut – Otvorena utakmica na startu. Nišlije nisu došle da se brane.
5. minut – Šansa za Zvezdu posle prodora Lazovića, ali je Kovačević bio kratak.
3. minut – Pečnik šutira, ali nema promene rezultata.
2. minut – Kakva šansa za Nišlije, ali je Rajković bio brži od Batiohe. Veliki kiks odbrane Zvezde.

1. minut – Utakmica je počela. Na Marakani se okupilo više od 20.000 gledalaca.  I Nišlije će imati podršku od 200-300 navijača.

SASTAVI TIMOVA

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Petković, Pavićević, Lazić (od 90. Jovanović), Mijailović, Kovačević, Milijaš, Lazović (od 82. Ristić), Savićević (od 73. Jović), Pečnik, Rakić.

RADNIČKI (N): Filipović, Lazarevski, Đorđević, Ljubinković, Pavlović, Ćulum, Kolarević, Jovanović, Batioha, Punoševac, Pejčić.