Moto GP: Markez slavio i u Muđelu

0

Mark Markez

Markez je u Muđelu slavio u vremenu od 41:38.254 minuta i tako ostao neporažen od početka sezone. Drugo mesto, sa jednom desetinkom zaostatka, osvojio je Horhe Loorenco na Jamahi, dok se na trećem stepeniku pobedničkog postolja našao Valentino Rosi, koji je u Muđelu vozio 300. trku u karijeri.

Markez je u Muđelu morao da se potrudi da bi došao do trijumfa, a to je učinio posle sjajne borbe sa Lorencom. Posle lošeg starta i gubitka vođstva, mladi Španac se probio, a potom čekao pravi trenutak da napadne Lorenca. Kada je to učinio, usledila je velika borba, koju je dobio u poslednjem krugu. U prvim trenucima se činilo da bi i ‘Doktor’ mogao da se umeša u tu borbu, ali je on posle odlične vožnje u uvodnim trenucima gubio na vremenu, ali je jubilarnu trku proslavio podijumom.

Trku je gledalo više od 100.000 ljudi, među njima je bio i vozač Ferarija Fernando Alonso, a najveću radost domaćin navijačiam doneo je Romano Fenati pobedom u Moto 3 kategoriji. U Moto 2 slavio je Španac Esteve Rabat.