Printscreen: Youtube/fubo Sports
Nejmar

Fudbaleri Brazila obezbedili su učešće na Svetskom prvenstvu u Kataru 2022. godine pošto su pobedile Kolumbiju 1:0 (0:0), u meču u kom je jedini gol postigao Lukas Paketa u 72. minutu.

Posle ove pobede Brazil je postao prva selekcija iz Južne Amerike koja je kroz kvalifikacije plasirala na Mundijal.

Jedini gol na meču postigao je Lukas Paketa posle asistencije Nejmara koji je tokom većeg dela meča bio poprilično nervozan.

Tako se u jednom momentu i uneo sudiji u lice, ali čak nije kažnjen ni kažnjen žutim kartonom.

U ostalim mečevima Čile je upisao veoma važnu, treću uzastopnu, pobedu na gostovanju u Paragvaju – 1:0 (0:0).

Jedini gol na meču postignut je tako što je golman domaćih očajno reagovao posle kornera i praktično postigao autogol.

Istim rezultatom Ekvador je savladao Venecuelu golom Insapija, dok je Peru bio ubedljiv protiv Bolivije – 3:0 (3:0).

Sva tri gola pala su u prvom poluvremenu, a postigli su ih Lapadula, Kueva i Penja.