Oriđi odveo Belgiju u osminu finala, Rusija strepi

0

Trenutak kaa Divoka Oriđi donosi pobedu Belgiji protiv Rusije

Opet je sjajan osećaj imao Mark Vilmots kada je u 58. minutu izveo nezapaženog Lukakua i uveo 19-godišnjeg Oriđija, koji je matirao Akinfejeva dva minuta pre kraja i tako Belgijance uveo među 16 najboljih selekcija planete. Zanimljivo, sva tri gola Belgije u Brazilu postigli su rezervisti (na prvom susretu Felaini i Mertens).

U jednoj od slabijh utakmica u dosadašnejm toku šampionata gledali smo ravnopravan duel. Rusi mogu da žale za fenomenalnom šansom Kokorina koji je u 44. minutu glavom sa pet metara šutirao pored gola Kurtoe. Imala je "zbornaja komanda" nekoliko dobrih situacija i u drugom poluvremenu, ali Kokorin i drugovi nisu uspeli da savladaju Kurtou.

90+4. minut – Belgija je pobedila Rusiju 1:0 i plasirala se u osminu finala.
90+2. minut – Šansa za Miralasa, ali brani Akinfejev.

88. minut – GOOOOL – Oriđi dovodi Belgijance u vođstvo. Asistent je Azar, a mladi napadač "đavola" trese mrežu Akinfejeva.

86. minut – Pritisak Belgijanaca u finišu. Azar ima priliku, ali šutira pored gola.
84. minut – Slobodan udaraca za Belgiju. Rukom je igrao Kanunikov. Dobra šansa za Belgijance sa 25 metara. Miralas pogađa stativu, sreća uz Rusiju.
81. minut – Šansa za Rusiju. Ješčenko je šutirao, ali je lopta završila pored gola. Najbolja prilika u drugom poluvremenu.
74. minut – Žuti karton za Aldervereldea. Glušakov je pokušao, ali loše, nema opasnosti po gol Kurtoe.
73. minut – Pokušaj Ignaševiča glavom, ali preko gola.
70. minut – Ništa se ne dešava na Marakani. Kao da obe selekcije jedva čekaju da se utakmica završi.
62. minut – Slab tempo u drugom poluvremenu. Rusija ima veći posed lopte, Belgija se opredelila da preti iz kontri, ali nema šansi za pogodak.
59. minut – Oriđi je pao u šesnaestercu Rusije, ali nema ni govora o penalu.
56. minut – Mertens ponovo pokušava, ali lopta nije došla do Azara.
54. minut – Žuti karton je dobio Aksel Vicel.
53. minut – Glušakov je pokušao, ali iznad gola. Rusi imaju veći posed lopte u drugom poluvremenu.
49. minut – Posle duela na zemlji su Kanunikov i Vicel. Gore je prošao Belgijanac, ali se vraća na teren.
46. minut – Počelo je drugo poluvreme.
45+1. minut – Kraj prvog poluvremena. Bez golova na "Marakani".
44.minut – Najveća šansu na utakmici propustio je Kokorin. Sa pet metara glavom puca pored gola.
43. minut – Volej Fejzilina, ali iznad gola.
39. minut – Lukaku je šutirao, ali je lopta udarila u glavu Berezutskog.
38. minut – Prvi žuti karton na meču dobija vezista Rusije Glušakov.
36. minut – Opet je Mertens prošao po desnoj strani, ali Akinfejev spasio gol Rusije.
30. minut – Kanunikov iz daljine, ali opet je siguran Kurtoa.
29. minut – Samedov je loše centrirao i tako upropastio dobru akciju Rusije.
25. minut – Belgija je bolja, Rusija preti iz kontri, ali nije bilo stopostotnih šansi.
22. minut – Još jednom je pokušao Mertens, ali pored gola ponovo. Brzonog je Mertens, pravi mnogo problema odbrani Rusije.
19. minut – Dres Mertens šutira sa 20-ak metara, ali malo pored gola. Pritisak Belgijanaca.
14. minut – Velika šansa za Belgiju, ali je Mertens loše centrirao, lopta nije došla do Felainija.
12. minut – Pokušao je Fejzilin, ali je Kurtoa dobro intervenisao. Prvi korner za Rusiju.
10. minut – Maruan Felaini je faulirao Akinfejeva. Faul za Rusiju.
8. minut – Belgija ima inicijativu na startu meča.
4. minut – Dres Mertens je imao šansu za Belgiju, ali nema gola.
2. minut – Kontra Rusije, ali je šut Kanunikova izblokirao Kompani.
1. minut – Utakmica je počela.

SASTAVI

BELGIJA: Kurtoa, Aldervereld, Van Bujten, Kompani, Vermalen (od 31. Fertongen), Vicel, Felaini, De Brujne, Azar, Mertens (od 68. Mirales), Lukaku (od 57. Oriđi).

RUSIJA: Akinfejev, Kozlov (od 62. Ješčenko), Berezutski, Ignaševič, Kombarov, Glušakov, Fejzulin, Šatov (od 85. Džagoev), Samedov (od 89. Keržakov), Kanunikov, Kokorin.