FK Partizan

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Vojvodine sa 4:1 u derbiju 17. kola Superlige Srbije.

Odlično je Partizan ušao u meč, imao inicijativu i stvarao šanse. Tako je prvu priliku na meču imao Lazar Pavlović, ali je golman gostiju Nikola Simić odbranio.

Ipak, Partizan dolazi do vođstva preko Pantića u 35. minutu, posle asistencije Miljkovića.

U finišu prvog dela igre, crno-beli su duplirali prednost posle solo prodora Kvinsija Meniga.

Partizan je potpuno dominirao u prvih 45 minuta, pošto je imao loptu više od 70 odsto.

Međutim, početkom drugog dela utakmice, gosti smanjuju prednost. Veliku grešku napravila je odbrana Partizana, koja je izgubila loptu nadomak svog šesnaesterca.

Čović je brzo reagovao, nesebično odložio loptu do Simića, koji je savladao golmana Popovića.

U nastavku, crno-beli su nastavili sa odličnom igrom. Igrao se 68. minut kada je Jojić oštro izveo korner, a najbolji u skoku bio Rikardo, čime je Partizan stekao prednost od 3:1.

Samo tri minuta kasnije, Jojić je i sam bio strelac, nakon jedne veoma tečne i dobre akcije crno-belih.

Do kraja meča viđena su uzbuđenja pred oba gola, ali promene rezutlata nije bilo.