Partizan ubedljiv protiv Metalca u Valjevu

0

Davis Bertans

Košarkaši Partizana napravili su odličnu najavu Fajnal fora ABA lige, pošto su u Valjevu ubedljivo savladali domaći Metalac rezultatom 95:67. Meč je kasnio čitavih sat vremena zbog izuzetno vlažnog parketa, pa je nastavljen odličnom serijom domaćih igrača, koji su prvi period rešili rezultatom 27:19.

Dominacija domaćih igrača pred 2.800 navijača u Dvorani SPORTova trajala je sve do 14. minuta, kada je na semaforu stajao rezultat 31:21, da bi posle toga na parketu postojao samo jedan tim. Crno-beli su već do kraja prvog poluvremena uspeli da preokrenu rezultat (42:37), a onda u furioznom igrom u trećem periodu potpuno potuku rivala. Treću četvrtinu crno-beli su rešili u svoju korist rezultatom 31:9.
U poslednjoj četvrtini gosti su uspeli da odmore ključne igrače, koje u petak očekuje meč sezone sa Cedevitom u Pioniru (20.00).

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Bogdan Bogdanović, koji je za nešto više od 25 minuta provedenih na parketu ubacio 18 poena u koš rivala. Pavlović je ubacio 14, a Bertans i Lovernj po 13 poena. U redovima Metalca najviše je pokazao Bakić (17 poena).

METALAC – PARTIZAN 67:95
/27:19, 10:23, 9:21, 21:22/
METALAC: Kužeta 4, Kruščić, Bakić 17, Aleksić 3, Tomašević 6, Mičel 12, Đuković 2, Vulridž 6, Čakarević 7, Knežević, Kljajević, Popović 10.
PARTIZAN: Tepić, Lovernj 13, Pavlović 14, Dalo 5, Milutinov 9, Bogdanović 18, Gagić 11, Musli 6, Šalić 4, Andrić2, Bezbradica, Bertans 13.