PL: Totenhem kroz iglene uši

0

Beta/AP/L.C.
Eriksen proslavlja pobedonosni pogodak

Već u 4. minutu Totenhem je preko Herija Kejna poveo sa 1:0. Eriksen je ubacio loptu iz kornera, posle kojeg se Kejn najbolje snašao. Napadao je Svonsi u nadi da će doći do izjednačenja, ali se sa golom prednosti gostiju otišlo na odmor.

Izjednačenje je veškoj ekipi doneo je Vilfred Boni u trećem minutu drugog dela susreta. Reprezentativac Obale Slonovače dobro se snašao posle centaršuta. Prvo je pogodio gostojućeg defanzivca, ali mu se odmah lopta odbila u noge, posle čega je lako smestio u mrežu.

Svi su mislili da će timovi podeliti bodove, ali su domaći ostavili Kristijana Eriksena na liniji šesnaesterca potpuno samog. To je bila kobna greška, pošto se ovaj namestio i plasirao loptu iza leđa golmana Gerhada Tremela za konačnih 2:1.