Pobeda Granade, remi Sevilje i Valensije

0

Granada je do trijumfa došla preokretom u drugom poluvremenu, a strelci su bili Ruben Ručina u 55. minutu i Žen Silvan-Baban u 77. Jedini gol za Deportivo postigao je Ivan Kavaleiro u 20. minutu.

Na utakmici između Sevilje i Valensije bilo je mnogo uzbuđenja, a gosti su u samoj završnici susreta, iako su imali igrača manje, uspeli da dođu do boda na premijernoj utakmici u novoj sezoni. Sevilja je povela u 44. minutu golom Aleiksa Vidala, a izjednačujući gol postigao je Lukas Orban u 88. Valensija je od 67. minuta imala igrača manje na terenu, pošto je direktan crveni karton dobio Rodrigo de Pol.

Almerija i Espanjol igrali su nerešeno 1:1. Domaćin je poveo golom Sorijana u 52. minutu, a izjednačio je Garsija u 90. minutu. Espanjol je od 33. minuta igrao sa čovekom manje na terenu zbog isključenja Arbilje.