Vesti
FK Beli orlovi (Foto: Arhiva)

Nakon deset pobeda u poslednjih 11 mečeva u Drugoj Premijer ligi NSW, Beli orlovi iz Boniriga neočekivano su izgubili na gostovanju u duelu sa ekipom Kenterberija koja je do ovog kola bila poslednjeplasirana na tabeli.

Delovalo je da je ekipa Vejna O’Salivena u prvom poluvremenu potcenila domaći tim, naročito kada su Orlovi u 16. minutu došli u prednost pogotkom Džeka Fultona. Međutim, već u 26. minutu golman Orlova Hronopulos greši i vraća loptu direktno protivničkom igraču u noge koji taj poklon koristi i poravnava rezultat.

Samo šest minuta kasnije usledila je nova neopreznost Orlova na sredini terena i šutem sa desne strane domaći dolaze do vođstva 2:1.

Već u 49. minutu domaćin je poveo sa 3:1, da bi u 55. minutu Asmir Kadrić probio po desnoj strani, a Aron Piterson efektnim šutem pod prečku smanjio na 2:3.

Nažalost, ni to nije bio dodatni motiv srpskoj ekipi, pa je u 60. minutu domaći tim ponovo postigao pogodak. Bio je to oštar centaršut sa desne strane, napadač domaćeg tima je na prvoj stativi sačekao loptu i poluvolejem matirao nespremnog Hronopulosa.

Samo tri minuta kasnije Kadrić je bio ponovo strelac za Orlove. Najpre je Pitersen presekao jedan napad domaćih i odmah uposlio Kadrića koji je bio siguran i smanjio na 4:3.

Izgledalo je u tom momentu da bi Orlovi možda i mogli da dođu makar do boda, ali u 82. minutu domaćini su postigli još jedan pogodak za konačnih 5:3.

Sve u svemu, bila je to bleda predstava Belih orlova koji od početka sezone nisu pružili ovako neubedljivu partiju.

Druga Premijer liga NSW

Rezultati 25. kola: Z Sidnej B. – N. Tajgers 0:3, Spirit – Mauntiz 2:1, St. Džordž Sejnts – Hils junajted 3:2, St. Džordž siti – Mekartur 1:0, Kenterberi – FK Beli orlovi 5:3, CK Mariners – Blektaun, NSS Mariners – Rajdalmir.

1. Hils junajted              25  16  2  7  64:38  50
  2. NSS Mariners             24  15  4  5  46:26  49
  3. Beli orlovi                  25  13  6  6  49:27  45
  4. GHFA Spirit                25  13  4  8  46:41  43
  5. Mauntiz                     25  12  4  9  51:44  40
  6. N. Tajgers                  25  10  9  6  40:33  39
  7. Blektaun                    24  11 5  8  37:32  38
  8. CK Mariners A.            24  9  7  8  46:35  34