EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Novak Đoković i Filip Krajinović nisu uspeli da savladaju najbolji dubl sveta, Nikolu Mektića i Mata Pavića koji su bili bolji rezultatom 2:1 (7:5,6:1) i time odveli Hrvatsku u finale Dejvis kupa.

Od starta se videlo da je hrvatski dubl dosta jači, uigraniji pre svega, što se najbolje videlo u drugom setu koji su dominantno osvojili.

Naš par Đoković/Krajinović je možda imao malu šansu u prvom setu kada je poklekao tek u 12 gemu na Filipov servis.

Ostaje nejasno zašto je Troicki dao šansu Krajinović ispred Nikole Ćaćića jer se videlo da je dosta nesiguran i da se ne snalazi u igri parova.

Ključan poen je pored ovog meča bio ipak u prvom meču dana u kom je Lajović izgubio od dosta lošije plasiranog Borne Goja sa 2:1 u setovima uz podatak da je posle preokreta osvojio prvi set nakon čega je totalno pao i upisao poraz.

Hrvatska će u finalu igrati sa pobednikom meča Rusija – Nemačka.

TOK MEČA: ĐOKOVIĆ/KRAJINOVIĆ – MEKTIĆ/PAVIĆ 0:2 (5:7,1:6)

II set

1:6 – Gem u kome je Srbija po prvi put imala brejk loptu odlazi na stranu Hrvatske koja se ovom pobedom plasirala u finale.

1:5 – Još jedan brejk, ovog puta na servis Đokovića, finale je sve dalje.

1:3 – Još jednom na Krajinovićev servis hrvatski dubl pravi brejk.

1:1 – Naš dubl po prvi put na meču uzima gem bez izgubljenog poena.

I set

5:7 – Imao je naš dubl 30:0, međutim hrvatski dubl vezuje naredna 4 poena i pravi brejk a samim tim i osvaja set.

5:5 – Ne daju se naši protiv najboljeg dubla sveta, Đoković nas nosi.

4:4 – Imali su Hrvati brejk loptu međutim naš par vezuje tri poena i uzima ovaj gem.

3:3 – Još uvek se igra bez brejka, Krajinović pokazuje nesigurnost.

2:2 – Ovaj put smo lakše došli do gema na Filipov servis.

1:1 – Nešto teže ali naš dubl ipak osvaja ovaj gem.

Nakon poraza Dušana Lajovića od Borne Goja i pobede Novaka u dva seta protiv Marina Čilića, došli smo pred završni čin i ostala je još samo jedna stvar da se uradi na putu do finala. Selektor Viktor Troicki odlučio je da zameni Noletovog saigrača, pa će umesto Nikole Ćaćića izaći na teren Filip Krajinović.

Ipak, ta stvar ne da nije mala, nego je jako velika i bilo bi veliko iznenađenje ukoliko bi Nole i Filip savladali prva dva reketa sveta u dubl konkurenciji.

Mektić i Pavić su ove godine uspeli da se krunišu u Vimbldonu, a osvojili su i zlatnu medalju na Olimpijskim igrama.