Nemanja Dangubić

Košarkaši Partizana poraženi su posle produžetka od Igokee u Laktašima rezultatom 90:84 u petom kolu ABA lige.

Meč je u regularnom delu završen bez pobednika, 79:79.

Ovo je bio deseti meč Partizana ove sezone i ukupno šesti poraz. Crno-beli u regionalnom takmičenju imaju skor od dve pobede i tri poraza.

Košarkašima Partizana nije pomogla ni nedavna smena trenera Vlada Šćepanovića, pošto su nastavila sa serijom loših rezultata.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Karmajkl sa 27 poena, dok je Voler ubacio 17. U ekipi Partizana najbolji je bio Gordić sa 19 poena.

Partizan je poveo 7:0 na početku meča, ali je Igokea uspela da preokrene rezultat i da dođe do prednosti od 13:11.

Trener domaćih Dragan Bajić je posle 90 sekundi uložio prigovor sudijama koje nisu imale strpljenja, pa su mu dodelile jednu, a onda i drugu, isključujuću tehničku grešku.

Crno-beli su to iskoristili za uvodni nalet i prednost od 7:0, ali je usledila serija Igokee za preokret (13:11). Domaći tim je održavao vođstvo, koje je nekoliko puta bilo dvocifreno, a Igokea je prvih 20 minuta rešila u svoju korist, 45:43.

Slična igra viđena je i u drugih 20 minuta, a onda se ušlo u neizvesnu završnicu. Partizanu je produžetak doneo kapiten Novica Veličković i to trojkom.

Međutim, Igokea je u dodatnih pet minuta razbila Partizan i domaći tim je došao do nove pobede.

U šestom kolu, 7. novembra, Partizan dočekuje Zadar, dok Igokea gostuje Budućnosti.