EPA-EFE/Julio Munoz

Fudbaleri Reala sve su bliži tituli u LA Ligi.

Posle velike drame izabranici trenera Karla Ančelotija slavili su na teškom gostovanju u Sevilji, 3:2 (0:2).

Bio je to pakleno težak meč za kraljevski klub, činilo se da će ih Sevilja oboriti na kolena, ali to se nije dogodilo, i pored toga što je klub sa “Ramon Sančes Pishuana” imao na poluvremenu komotnih 2:0.

I kako se to obično kaže, “2:0 je najopasniji rezultat”, a to se zaista i potvrdilo u slučaju Sevilje.

Poveli su u 21. minutu prelepim golom Ivana Rakitića iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora.

Real se praktično još nije ni osvestio od tog šoka kada je četiri minuta kasnije na semaforu pisalo 2:0, a strelac je bio Erik Lamela.

Benzema je u 44. minutu šutirao preko gola, baš kao i na startu drugog dela u 48. minutu, ali je Bono tada odbranio njegov udarac.

Bila je to najava onog što sledi – u 50. minutu Rodrigo je bio na mestu i pogodio za 2:1.

Nastavili su se naleti gostiju, Benzema u 64. minutu nije bio na visini zadatka, ali sve se okrenulo u finišu.

Prvo je u 83. minutu Naćo Fernandes uspeo da izjednači posle odlične akcije Reala na 2:2, da bi u nadoknadi videli pobedu Reala.

Kao i mnogo puta ove sezone, čovek odluke bio je Karim Benzema, njegov šut je bio precizan, lopta je završila u mreži kraj desne stative za veliki preokret i 2:3.