Egipatski as dao 83. i 84. gol za pobedu “redsa” na Enfildu protiv Votforda u 17. kolu Premijer lige Engleske.

Mohamed Salah (27) osmim golom u ovoj sezoni engleskog prvenstva, u 38. minutu susreta s Votfordom, dospeo je na deobu 18. mesta Liverpulove večne liste strelaca. Postigao je 83 pogotka kao i posleratni napadač Albert Stabins (1946-53). U 90. minutu, efektno petom, još jednom je sproveo loptu u mrežu za konačnih 2:0.

Pretekao je na ovom meču i Urugvajca Luisa Suareza, sada Barseloninog golgetera, koji je na Enfild došao u zimskom prelaznom roku 2011. iz Ajaksa. U Liverpulu je bio do kraja sezone 2013/14. Na 133 utakmice u svim takmičenjima dao je 82 gola.

Salah u Livepulu igra treću sezonu (126 mečeva). Najviše golova – osam – dao je upravo Votfordu (Bornmutu sedam) Ispred njega na večnoj listi strelaca je Džon Tošak, koji je od 1970. do 1977. postigao 96 pogodaka.