SP: Zlato za Vlašić u visu i Čembersa u sprintu

0

Srebro je pripalo Španjolki Rut Bejtiji koja je savladala 1,98 metara, a bronza Amerikanki Šante Hauard Lau istim rezultatom.

U trci na 60 metara titulu je osvojio Britanac Dvejn Čembers vodećim rezultatom u svetu ove godine – 6,48 sekundi. Drugi je bio Amerikanac Majk Rodžers u vremenu 6,53 sekunde, a treći predstavnik Antigve i Barbude Danijel Bejli rezultatom 6,57 sekundi.

Amerikanac Klej odbranio titulu u sedmoboju
Američki višebojac Brajan Klej odbranio je danas titulu u sedmoboju na prvenstvu sveta u dvorani u Dohi, ispred svetskog prvaka na otvorenom, njegovog zemljaka Treja Hardija i Rusa Alekseja Drozdova.

Klej je osvojio ukupno 6.204 boda, za samo 20 bodova nadmašivši Hardija, a Drozdov je došao do bronze sa osvojenim 6.141 bodom.

Australijancu Lapjeru zlato u skoku u dalj
Australijski atletičar Fabris Lapjer osvojio je danas zlatnu medalju u skoku u dalj rezultatom 8,17 metara.

Srebro je pripalo Južnoafrikancu Godfriju Kotsou Makueni sa 8,08 metara, a bronza Australijancu Mičelu Votu skokom od 8,05 metara.