“Crvena furija” je uspela da dođe do trijumfa 67:60 u vrlo izjednačenom meču grupe J sa Italijom.

Smena u vođstvu je trajala od sudijskog podbacivanja do tri minuta pred kraj. Španija tada pravi seriju 6:0 i sa 56:56 diže na 62:56, što protivnik nije mogao da sustigne.

Huančo Ernangomez je sa 16 poena bio prvi strelac Španije, Riki Rubio je završio sa poenom manje, sa čak sedam izgubljenih lopti. Treći dvocifreni je bio Serhio Ljulj sa 11 poena. Napomena da Rudi Fernandez igrao 27 minuta, nije presedeo meč zbog povrede kako je bilo najavljivano.

Danilo Galinari sa 15 i Luiđi Datome sa 12 su jedini prešli 10 poena u timu Italije.

Izabranici Serđa Skariola drže perfektan skor prenet iz grupe C, dok će Itanijani igrati utešni duel sa Portorikom.

Da podsetimo, Srbija je u grupi D bila bolja od Italije rezultatom 92:77, a danas su lagano prešli preko Portorika.

Utakmica za prvo mesto Srbija-Španija igra se u nedelju od 14:30.