Son Hu Min

Fudbaleri Totenhema pobedili su Mančester siti 1:0, u poslednjem meču prve runde Premijer lige.

Jedini gol postigao je Hjong-min Son u 55. minutu.

Ovo je prva pobeda za Nuna Espirita Santa na klupi londonske ekipe, i to, protiv aktuelnog šampiona.

Na ovom meču nije bilo kapitena Harija Kejna za kojeg se priča da bi trebalo da pojača upravo Mančester siti.

Totenhem je apao od starta meča, ali u prvom poluvremenu nije bilo golova. Izgledne šanse za gol imali su  Fernandinjo, Kaselo i Rijad Marez, ali nisu bili dovoljno precizni. Sa druge strane, Son je u 40. minutu šutirao malo pored stative.

U nastavku, Son u 55. minutu odlično reaguje i postiže gol za vođstvo. Do kraja, Totenhem je priliku da dotuče rivala imao nekoliko minuta kasnije, kada je Stiven Bergvajn gađao bliži ugao, ali neprecizno.

Mančester siti je napao, ali nije uspeo da dođe do izjednačenja.

Totenhem u narednoj rundi gostuje Vulvsima, dok će Siti dočekati Norič.