Ženska odbojkaška reprezentacij Srbije

Odbojkašice Srbije neće se boriti za zlato na Olimpijskim igrama pošto su poražene u polufinalu od selekcije SAD sa 3:0.

Od početka do kraja meča odbojkašice SAD su bile dominantne, a Srbija je bila primorana da juri prednost. Posle poraza, izabranicama selektora Zorana Terzića ostaje da prikupe snagu i pokušaju da u meču za treće mesto osvoje bronzanu medalju.

Od starta meča odbojkašice Srbije su krenulo usporeno i dozvolile rivalkama da se razigraju i potpuno preuzmu kontrolu nad igrom. Rezultatska neizvesnost trjala je samo tokom prvih nekoliko poena prvog seta. Posle 2:5 za Amerikanke, Srpkinje se vraćaju na 6:7 i poen zaostatka, ali je nova mini serija rivalki brzo dovela Srbiju na -5.

Od tog momenta prednost rivalki je porasla na velikih 20:12, a onda i konačnih 25:19 u drugom setu.

U nastavku, prijem Amerikanki ponovo je funkcionisao, dok se Srbija mučila i nije uspevala na najbolji način da prihvati servis pa su greške bile neminovne.

Tako je pri reuzltatu 11:7 u 2. setu Srbija napravila čak 6 grešaka, tri u polju i tri na servisu i tako u mnogome olakšala posao protivnicama. Selektor Zoran Terzić je tajm-autima i izmenama pokušavao da promeni nešto u igri svog tima, ali je, slično kao i u prvom setu, brzo bilo 25:15.

Andrea Druz je na startu trećeg seta servisom potpuno poremetila prijem Srbije. Tako je kod rivalki sve funkcionisalo, dok se igra Srbije potpuno raspala za 2:7.

Ipak, čim se prijem popravio usledilo je nekoliko vezanih odbana i napada Srbije i mini-serija od 3 poena za 5:7.

Tokom većeg dela seta, Amerikanke su vodile, Srbija “jurila” prednost i držala priključak, ali do izjednačenja nije došlo. Umesto toga, do kraja seta prednost odbojkašia SAD je porasla na 4 poena za 21:17. Srpkinje su uspele da se vrate na poen zaostatka, ali ponovo je izjednačenje izostalo pa su Amerikanke osvojile i treći set i plasirale se u finale.

Srbiji ostaje dan odmora posle kojeg će igrati meč za bronzanu medalju.

TOK MEČA: SRBIJA – SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE 0:2 (19:25, 15:25,  )

III Set

21:22 -Ponovo je Srbija uspela da se vrati i nadoknadi veliku prednost, ali izjednačenja nema.

19:21 – Srbija ponovo smanjuje na -2. Selektor SAD traži tajm-aut.

15:19 – Odlično igraju Amerikanke, potpuno su nadigrale naše odbojkašice. Selektor Terzić traži novi tajm-aut.

14:16 – Prate naše odbojkašice Amerikanke. Osvajaju novi poen i smanjuju na -2.

12:13 – Srbija ponovo hvata priključak, ali ne uspevamo da izjednačimo.

9:12 – Delovalo je da Srbija može do preokreta u 3. setu posle perioda dobre igre, ali Amerikanke ponovo “dodaju gas” i vraćaju +3.

7:8 – Upasivljeni su napadi Amerikanki. Tijana Bošković poentira za potpuni povratak Srbije u 3. set.

5:7 – Popravio se prijem Srbije. Vezujemo nekoliko dobrih napada i odbrana i pravimo seriju od 3:0.

2:7 – Igra Srbije se potpuno raspala. Amerikanke su servisom potpuno poremetile Srbiju i sve im polazi za rukom.

1:3 – Andrea Druz servisom potpuno remeti prijem Srbije. Amerikanke ponovo vode.

II Set

15:25 – Amerikanke više nego ubedljivo osvajaju i drugi set. Srbija ima težak zadatak u nastavku meča.

14:23 – Amerikanke prave  novu seriju poena od 6:2. Utisak je da samo Tijana Bošković može da osvoji poen za naš tim.

12:17 – Sve ubedljivija igra Amerikanki. Novi tajm-aut selektora Terzića.

11:15 – Snažnim servisom Amerikanke dolaze do prednosti od 4 poena. Sve teži zadatak za Srbiju u 2. setu!

7:11 – Moramo smanjiti broj grešaka. Samo u ovom setu, od 9 poena Amerikanki, 6 su osvojile zahvaljujući greškama,3  upolju i tri na servisu. Selektor Terićtraži novi tajm-aut.

3:3 – Tijana Bošković je sve bolja! Srbija se vraća serijom od 3 poena!

0:3 – Amerikanke su i na startu 2. seta napravile osetnu prednost. Srbija ne uspeva da zaigra onako kako ume.

I Set

19:25 – Na samom kraju seta naše odbojkašice su vezale nekoliko poena i najavile bolju igru. Profunkcionisao je blok, ali Amerikanke imaju ubedljivu prednost.

14:22 – Ogromnu prednost imaju Amerikanke, Srbija teško dolazi do poena.

12:20 – Dosta brzo igraju AMerikanke i u napadu i u kontri. Mišel Bač-Hegli postigla je 7 poena u prvom setu i ubedljivo je najbolja na parketu.

10:16 – Odbojkašice SAD igraju odlično i ne dozvoljavju našim igračicama da se razmahnu i vrate rezultatsku neizvesnost u prvi set. Tehnički tajm-aut.

9:14 – Nova mini serija Amerikanki od 5:2. Srbija ima veliki zaostatak koji delimično smanjuje Mina Popović.

6:7 – Posle pauze, reprezentativke Srbije igraju mnogo bolje i potpuno se vraćaju u meč.

2:5 – Srbija je krenula odlično poenima TijaneBošković, ali Amerikanke prave seriju i imaju +3. Selektor Zoran Terić odmah traži tajm-aut.

Srbije se plasirala su polufinale OI pošto je briljantnom igrom u četvrtfinalu savladala Italiju 3:0 (25:21, 25:14, 25:21).

Odbojkašice SAD plasirala se u polufinale Igara pošto je u četvrtfinalu pobedila Dominikansku Republiku sa 3:0 u setovima (25:11, 25:20, 25:19).

– Iskreno ne, nije bilo realno. Ne zbog toga što razmišljamo koliko smo mi jaki ili slabi, nego što smo igrali sa ekipom sa kojom smo igrali finale Svetskog prvenstva, koja je igrala u punom sastavu kao i tada. Sasvim logično je bilo da bude jedna teška utakmica. Odigrali smo stvarno dobro, ispalo je ovako. Bolje nije moglo – rekao je Trezić srpskim izveštačima u Tokiju.

Ovo polufinale će biti repriza polufinala OI iz Rija 2016. godine.