Votford u finalu engleskog kupa posle 35 godina (VIDEO)

0
Tanjug/AP
Dve slike na Vembliju: Radost Votfordovih igrača i očaj Vulverhemptona

U uzbudljivoj utakmici polufinala na Vembliju na produžetke je s 3:2 savladan Vulverhempton, koji je vodio s 2:0.

Jedini put Votford je igrao u finalu najstarijeg klupskog takmičenja na svetu 1984. Izgubio je od Evertona s 2:0.

Priliku za popravni imaće 18. maja, kada se na Vembliju sastaje s prvakom Mančester sitijem, koji je na nacionalnom stadionu, u prvom polufinalnom meču, savladao Brajton s 1:0 pogotkom Brazilca Gabrijela Žezusa već u 5. minutu.

Susret s Vulverhemptonom bio je fudbalska drama. Golovima Irca Doertija u 36. minutu i Portugalca Raula Himeneza u 62. “vukovi” su vodili s 2:0. Španac Ćavi Garsija, Votfordov trener, kad je video da je đavo odneo šalu, ubacio je u 66. minutu u igru zemljaka Đerara Delofeua, nekadašnju Barseloninu nadu. On je u 79. minutu smanjio na 2:1.

Opsada Vulverhemptonovog gola zatim dala je plodove. U četvrtom minutu nadoknade vremena dosuđen je penal za Votford, a Troj Dini, koji je i oboren u kaznenom prpstoru, s bele tačke se izborio za produžetke.

U 104. minutu još jednom na scenu stupa Delofeu. Votford je u finalu posle 35 godina.