Košarkaši Crvene zvezde bili su na korak od velikog rezultata i pobede nad Barselonom, ali su gotovo dobijenu partiju prosuli u završnici meča.

Nikola Mirotić dao je nemoguću trojku u poslednjoj sekundi četvrte četvrtine za produžetak. Gosti su na kraju slavili posle preokreta i pobede u produžetku – 99:94 (84:84).

Zvezda je lako mogla do pobede na ovoj utakmici, samo je jedna odbrana i jedan faul nedostajao, ali se Mirotić izmigoljio i pogodio. Posle toga je Zvezdi u produžetku bilo jako teško da dođe do pobede.
Nije pomoglo crveno-belima ni to što je Šarunas Jasikevičujus isključen na startu produžetka. Barselona je ovaj meč dobila na kvalitet, ali i ogromno iskustvo.
Filip Petrušev dominirao je čitavim tokom meča, Zvezda je vodila i 10 razlike na startu poslednje četvrtine, ali se ispostavilo da nije imala dovoljno koncentracije da privede meč kraju.
Težak poraz za crveno-bele. Posebno znajući da se večeras i Argentinac Luka Vildosa povredio.
Na kraju 2022. godine gledali smo jednu od najboljih utakmica u proteklih 365 dana.